Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól értem, hogy 2019-től...

Mi a fene kérdése:

Jól értem, hogy 2019-től 93.540. -Ft-ban maximalizálják a saját jogú +özvegyi nyugdíj felső határát?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam egy évig jár a túlélő házastársnak az elhunyt nyugdíja, egy év után a fele.Nem biztos hogy jól tudom, de nem volt maximalizálva az adható összeg.

2018. nov. 27. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Honnét veszed az információt és az összeget?

Az én legutolsó információm: [link]

2018. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A netről van az infó. Nem tudom melyik hírportál írta.Majd figyelek, és megírom.Nem vagyok érintett, de mégis felháborított az összeg maximálása, de egy kicsit megnyugtattál.Köszi.
2018. nov. 27. 12:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, a Mindenegybenblog-on van fönn most is.
2018. nov. 27. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

A Mindenegybenblog-on nem tudok cikket megnyitni, regisztrálni rá pedig nincs kedvem, hogy hátha úgy...

Ellenben máshol is írnak a témáról.

A hv.hu-n például: [link]

Idézet: "Ha egy személy részére egyidejűleg több, e rendelet alapján emelendő ellátást folyósítanak, az ellátásokat külön-külön kell emelni. A saját jogú nyugellátás és az özvegyi nyugdíj az eddigi 91 ezer helyett legfeljebb havi 93 540 forintig folyósítható együtt az új évtől."

Nme tudom értelmezni a szöveget, özvegyi nyugdíjjal nem, csak öregésgivel vagyok érintett.

2018. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez régebben megállapított ellátás éves emelésére vonatkozik, nem a friss igénylésekre.
2018. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy 1 évig 60% jár, utána 60 v 30%.
2018. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. nov. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!