Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit bezárok a lakásomon...

Ha valakit bezárok a lakásomon belül valahova, legfeljebb három évet kaphatok érte?

Figyelt kérdés

Btk. 194. § alapján. Tehát ha valakit bezárok a szobámba, de normális, minőségi étellel ellátom, nem dolgoztatom, nem használom ki szexuálisan, "csupán" nem engedem ki, és nem engedem, hogy bárkivel kapcsolatot tartson és ezáltal kiszabadítsák, akármennyi időt is töltött bezárva (akár ha éveket is), a végén maximum 3 évvel megúszom? Ez nem aránytalanul enyhe?


Összehasonlításképp a szlovák szabályzás megkülönbözteti a személyi szabadságtól megfosztást (182. §) és a személyi szabadság korlátozását (183. §) (bár arra nem jöttem rá, hogy a kettő között mi a különbség. Megfosztásnál a szobába zárom be, vagy ágyhoz kötözöm, korlátozásnál meg nem engedem . Míg előbbiért 4-10, addig utóbbiért 0,5-3 év börtön járhat. Igaz, hogy ott ha fogházban van valaki, akkor a büntetés fele után, börtön fokozatnál a büntetés kétharmada után bocsátható feltételesen szabadlábra (míg Magyarországon ez ennél szigorúbb).


OFF: Nem jogásznak tanulok (mérnökinformatikusnak egyébként), de érdekel a büntetőjog, főleg különböző országok büntetőjogainak összehasonlítása, már évek óta. Viszont annyi latin kifejezést mégsem akarnék megtanulni, illetve több ezer oldalnyi, éppen hatályos törvényt fejből, éppen ezért maradt az egész hobbi szinten.


2018. nov. 24. 23:24
 1/4 A kérdező kommentje:

* 2. bekezdés, 2. mondat: korlátozásnál meg nem engedem el egy nagyobb helyről, vagy mondjuk taxisként nem oda fuvarozom, ahova kérte, de a "rossz helyen" szabadon engedem?


** OFF: Nem bűncselekményeket szeretnék elkövetni, tényleg csak kíváncsiságból és elméletileg érdekelnek ezek a dolgok. :D

2018. nov. 24. 23:27
 2/4 A kérdező kommentje:
*** Bocsánat, ez még lemaradt: feltételezzük, hogy nem raboltam el előtte, mert tudom, hogy az emberrablást is eléggé súlyosan rendeli büntetni a törvényt. Tényleg csak annyi, hogy bement egy helyiségbe önszántából, ott meg rázártam az ajtót. :D
2018. nov. 24. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:
na kivele kit rejtegetsz:D
2018. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" (akár ha éveket is), a végén maximum 3 évvel megúszom?"


Nem, Mo.-n ez 3 év, és nyugodt lehetsz, ki is szabják többnyire a maximumot, ezt elég komolyan veszik itt.

A másik még hogy ehhez hozzájön más is, így könnyen lehet akár 5-8 év is.

Továbbá ha még nincs 18 akkor akár 6-15 év összbüntetés is lehet.

2018. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!