Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami szabály arra, hogy...

Opened paradise kérdése:

Van valami szabály arra, hogy egy közterületi táblának milyen magasan kell lennie legfeljebb?

Figyelt kérdés

Van egy sarok,ahol a járdán van a lakossági övezet tábla. Ma ahogy mentem,épp a zsebemben kutattam és olyan alacsonyan,de hosszan lóg be,hogy az oszlopnak nem,de a táblának sikeresen nekimentem.

Fejem felrepedt és a hajam is kitépte egy jó folton.

Oké,én lehettem béna,de ha pl. egy vak ember megy arra,akkor a bottal nem fogja azt érezni,az oszlopot én is kikerültem.


Ja és nem vagyok 210...


2017. jan. 6. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet a közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményeiről


„A közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményei” műszaki szabályzata (JETSZ)



5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy

...

b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla

ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,

bb) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,

2017. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
legalább
2017. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úú,köszönöm szépen a gyors és hasznos választ!


Azt nem tudod véletlenül,hogy hol tehetnék panaszt?

2017. jan. 6. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál vagy jegyzőnél.
2017. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor "legalább"...

Bár a mellékelt ábra mutatja,hogy érthető volt.


Köszönöm a választ!:)

2017. jan. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!