Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhetik e gyerektartásra?...

Kötelezhetik e gyerektartásra? Sürgős

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 1 éves Kislánya, 1x látta életében, a gyerek anyja német állampolgár, párom magyar. Szülésnél kiment a lány szülni és nincs is a párom nevén a kislány, mert nem hagyta az anyuka. 1 évig nem hagyta a lány hogy keresse őket, most 1 év után, amiatt hogy megvonták tőle a támogatást, követeli a páromtól visszamenőleg az összeget és a továbbiakban is. Csinálhat ilyet azok után, hogy eddig kifejezetten ellene volt mindenféle segítségnyújtásnak? Mit tegyünk? Mit tehet egyáltalán a lány onnan külföldről?
2018. nov. 8. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Apasági keresetet fog először indítani, amiben kéri, hogy állapítsák meg az apaságot. Ezután fog majd a gyerektartás összege miatt a következő eljárás indulni. Mivel a párod kereste a gyereket, így már le se tagadhatná, hogy az övének tartja. Egyszerűbb és a jövőben a gyerekkel való kapcsolata miatt is jobb lenne ha dns vizsgálat és pereskedés helyett egyből elismerné az apaságot. De ha biztosra akar menni, akkor csináljátok végig.

Amikor majd a gyermek eltartásáról lesz szó, akkor mondjátok el, hogy nem a párod volt az, aki nem akarta a gyermeket eltartani, hanem az anyja akadályozta ezt meg. Erre bizonyíték, hogy még az apa nevét sem akarta hogy benne legyen a papírokban. Emiatt kérjétek, hogy visszamenőlegesen ne ítéljenek meg gyerektartást, csak az igény bejelentésétől kezdve. vagyis ha most szólt a nő arról, hogy kéri a gyerektartást, akkor ettől a hónaptól, még ha majd csak jövő augusztusban lesz is tárgyalás.

"A gyermektartásdíj összege gyerekenként általában a tartásdíjra kötelezett szülő átlagos jövedelmének 15-25%-a – a bíróság megállapításától függően. Az új Ptk. szabályai alapján a tartásdíj összegét egy fix, meghatározott összegben kell megállapítani a bíróságnak"

[link]

Vagyis ha veszitek az éves jövedelmét (mert ha kap jutalmat az is beleszámít), elosztjátok 12 hónappal, akkor ha annak veszitek a 20%-t, akkor kb. az lesz a max, amit fizetnie kell. ha most elkezd a párod ennél kicsit kevesebbet, 15%-t fizetni önként, anélkül, hogy a bíróság megítélte volna, akkor kimutatja, hogy ő eddig is fizetett volna ha a nő hagyja neki. Egyrészt utána erre hivatkozással kérheti, hogy visszamenőleg ne kelljen fizetnie, másrészt nem gyűlik fel a tartozás amíg meg nem születik döntés a gyerektartásról.

Külföldről ugyanúgy indíthatja az eljárást, csak meg kell találnia a megfelelő utat hozzá pl. ügyvéd megbízásával itthon. Kérdés, hogy mekkora tartásdíjról van szó, mert havi 20 ezerért nem lesz ügyvéd aki megcsinálná.

Mindenképpen írásos nyoma maradjon mindennek, amit az anyával kommunikáltok. Pl. legyen e-mailben vagy rendes levélben elküldve neki, hogy eddig is fizetett volna a párod, de ő nem tette ezt lehetővé. Hogy látogatta volna a gyereket, de az anyja nem hagyta. Emiatt nem tartja jogosnak hogy visszamenőleg kérjen pénzt, viszont mostantól hajlandó önként fizetni. stb.

Ha lesz írásos levelezés, akkor azt utána szintén meg lehet mutatni bizonyítékként - meg azt is amit a nő válaszol rá.

Ettől még lehet, hogy a bíróság megítéli a pénzt visszamenőleg is, mert az nem az anyának jár, hanem a gyereknek

És a gyk kötözködőseinek itt jegyzem meg, hogy nem vagyok szakember, ez csupán tanács a részemről, ha pontosabbat szeretnétek akkor ügyvéd kell.

2018. nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor mindenképp kell gyerek tartást fizetnie, akkor is ha eddig nem kellett és már nem is érzi magáénak a gyereket? Mielőtt támadás éri ő próbálta tényleg, nem lehetett, most pedig már nem érzi az övének egyáltalán, mert a nőnek annyira kellett ő kb hogy megcsinálja. nem is láthatja, és nem szeretne arra pénzt fizetni, hogy a gyereket közbe az apja ellen neveli kintről,pláne hogy itt nincs 2 hetente láthatás mert nem tudunk kiutazni 2 hetente németországba és ezt tudja is a nő és örül is de követeli a pénzünk,amikor egyedülálló anyaként ismertette el magát kint hogy kapjon állami támogatást. Most hogy megszunt neki támad minket ezzel.
2018. nov. 8. 23:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Az hogy a párodé-e a gyerek, az nem utólagos elhatározás kérdése, hanem vagy az vagy nem az. Ha nem biztos benne, hogy tényleg az ő gyereke, akkor ragaszkodjon az apasági vizsgálat elvégzéséhez, mert 10 év múlva már nem jöhet azzal, hogy meggondolta, már nem is akarja, hogy az apja legyen, mert nem vér szerinti apja.

Nem ismerem a szabályokat kint, de szerintem hasonló lehet, mint itthon, hogy aki megnevezi az apát az is egyedülállónak számít szülőként ha nem házas és nem él együtt az apával. Nem hiszem, hogy változtatna a jogosultságán ha e van írva az apa neve a születési anyakönyvi kivonatba. Bár az lehet, hogy akkor a hatóság kérdezi, hogy miért nem az apa fizet először.

A láthatás joga tényleg kérdéses, ahogy igazad van abban, hogy így nem tudna valóban az apja lenni a gyereknek. Ez nehéz dió. Talán a "családi kapcsolatok" kategóriában is feltehetnéd a kérdést, vagy hasonlót, hátha találsz olyat, akinek van tapasztalata ilyen más országban élő szülős, láthatásos problémában. Mert itt tényleg sok mindent át kell gondolni mielőtt bármit léptek.

Mindenképpen írásban, emailben vagy egyéb írásos üzenetben reagáljatok a nő kérésére és így, írásban kérjétek tőle a választ, ne telefonon. Akkor később is elő levet venni, hogy pontosan mit mondott ő is meg a párod is. Csak jól mentsétek le a szöveget vagy nyomtassátok ki, csak legyen meg 1 év múlva is.

2018. nov. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A láthatást ítélheti úgy is a Bíróság, hogy az iskolai szüneteket tölti az apjával a gyerek. Németországban húsvét, pünkösd, karácsony, nyári szünet legalább 2 hét.
2018. nov. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megálllapítják az apaságot, akkor kérhet láthatási jogot is. Ez nem feltétlenül kéthetente hétvége, lehet a szünetek, ünnepek alatt is.
2018. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"de követeli a pénzünk"


A te pénzedet nem követeli, csak az apukának kell fizetnie. És úgy tűnik, a gyerek előbb volt, mint te, hacsak nem melletted hozta össze a gyereket.

2018. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, ha nem tudsz rendes választ adni ne is válaszolj! Semmi közöd hozzá mikor hozta össze előttem vagy utánam a kérdés nem ez! A mi pénzünk mert mi közös kasszán vagyunk azóta mi élünk belőle! Szóval szerintem inkább ne is írj semmit, jobban tetted volna ha megtartod a hozzászólásod, mert fogalmad sincs miről van szó úgy látom!
2018. nov. 10. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Tök mind1, hogy közös kasszán vagytok, attól még ha megítélik, kell gyt-t fizetni. Ha nem tetszik neked, akkor is. Ja, és ehhez annyira van közöd kb, mint a 6-osnak. Ebben te nem számítasz szart se, az a nagy helyzet.
2018. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2018. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!