Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így el lehet veszíteni a...

Így el lehet veszíteni a teljes vagyonomat?

Figyelt kérdés
Tegyük fel (nem történt meg), hogy megvásárlom a szüleim ingatlanját, majd ezután kiderül, hogy nekik komoly tartozásuk van, és az adásvételi szerződésünket fedezetelvonónak minősítik. Mivel ők közeli hozzátartozóim, így nekem kell bizonyítanom, hogy jóhiszemű voltam (nem tudtam az adósságukról, vagy nem tudtam, hogy nincs elég vagyonuk...). Ha nem tudom ezt bizonyítani, akkor elveszik a házam. Gondolom a pénzem sem kapnám vissza, és minden elúszna egy ilyen esetben, igaz? Szóval ennyire egyszerűen elvehetik a vagyonom?

2018. nov. 8. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Az adásvételibe mindig bele szokták írni, hogy "per és tehermentes" vagy ha nem az akkor a részleteket. Vagyis ha az adásvételit aláírjátok, akkor nincs szükség tanuskodásra, hiszen abból kiderül, hogy valaki hazudott.
2018. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet ez is, de ez általában ajándékozáskor szokott előfordulni.

Ha az ingatlan tulajdoni lapja tiszta (nincs jelzálogjog, vh.jog bejegyezve) akkor a vásárlás esetén nincs félnivalód. Ha meg van bármi akár széljegyen is az meg nem utólag derül ki.

2018. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"az adásvételi szerződésünket fedezetelvonónak minősítik"


hát azért ahhoz az kell, hogy komolyan piaci ár alatt vegyed meg és/vagy ne legyen nyoma a pénzmozgásnak.

mert egyébként a rendelkezésükre álló tőke nem csökken. sőt.

2018. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen a "végrehajtási jog" belekerülne a szerződésbe, tehát kiderülne, hogy végrehajtás alatt van, de én úgy tudom, hogy a végrehajtás megkezdése előtt is megtörténhet fedezetelvonás. (A fizetési felszólítás után, és a végrehajtás megkezdése előtt). Ha ekkor írom alá az adásvételit, és ekkor vásárlom meg, akkor még nem szerepel a szerződésben, hogy végrehajtás alatt van, tehát így előfordulhat, hogy én nem tudok a szüleim adósságáról... (vagy rosszul tudnám, és csak a végrehajtás megkezdése után történhet fedezetelvonás?)


4.: én úgy tudom, hogy a törvény nem írja, hogy áron alul kell vásárolnom, ha megfelelő ár-érték arányban vásárlok, akkor is beszélhetünk fedezetelvonásról. De lehet, ebben tévedek.

2018. nov. 8. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha be van jegyezve vh.jog akkor vagy megkeresed a végrehajtót önként vagy magadra veszed az egészet.
2018. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok nem így mennek.


Az ingatlan vásárláshoz ügyvéd közreműködése kell.

Az ügyvéd pedig tulajdoni lap másolattal áll neki kiszerkeszteni az adásvételit.

Ha azon az szerepel, hogy az ingatlan valamiképpen terhelve van, akkor annak tudomásul vételével veszed meg, ha megveszed.


Ekkor elúszhat az ingatlan, mert te így vásároltad meg.

Azonban, ha a tulajdoni lap tiszta, akkor nem vehetik el tőled, mert jogilag jóhiszemű szerzőnek bizonyulsz.

Azt sem vizsgálják (nem is tehetik), hogy te tudtál-e a szüleid tartozásáról, vagy sem.

2018. nov. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!