Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez gondatlanságból elkövetett...

Ez gondatlanságból elkövetett emberölésnek számítana?

Figyelt kérdés

A nagymamám segítségre szorul a mindennapi életben, a családdal segítünk. Nehezen sétál, lépcsőn időnként megemeljük és felvisszük. Időnként (vannak olyan napok) teljesen egyedül is sétál. Többször éreztem már veszélyesnek a közlekedését, meg a lépcsőztetést (de én unoka vagyok, nem akarok beleszólni.)


Kérdés1: Ha a lépcsőn emeljük a nagymamámat, és ÉN megcsúszom, elesek, és a nagymamám beüti a fejét, és meghal, akkor engem lecsuknak? Vagy egyáltalán indul ellenem eljárás?


Kérdés2: Ha a lépcsőn emeljük a nagymamát, és ő kicsúszik a kezemből, leesik, s meghal, akkor engem lecsuknak? (Gondolom ez esetben indul ellenem eljárás.)


Kérdés3: Ha a mamám saját lábán sétál, én fogom a kezét, de ő megcsúszik, én nem bírom elkapni, elesik és meghal, akkor indul ellenem eljárás? (gondolom ez esetben nem csukhatnak le, hiszen nem vagyok felelős a balesetért)


(Egyébként a komoly kérdéseket ne értse félre senki, én nagyon nagyon jóban vagyok a nagymamámmal, és minden héten segítek neki, bármiben!)


A válaszokat előre is köszönöm!

(22F)



2018. okt. 30. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb baleset lesz a vege. Nem pedig gondatlansagból elkövetett emberölės.
2018. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez baleset.
2018. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%
Ez pofátlanságból elkövetett kamukérdésnek minősül.
2018. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!