Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberölésnek van elévülési...

Az emberölésnek van elévülési ideje?

Figyelt kérdés

Ebben a cikkben olvastam, hogy egy nő megölte a férjét majd beismerte az elévülés előtt egy hónappal.


[link]


Minden bűntett elévül egy idő után? Ha pl én okiratot hamisítok, az is elévül 15 év mulva? Vagy, ha súlyos testi sértést okozok, de nem derül ki hogy én voltam és nem szólok senkinek 15 éven át akkor nem elsz semmi következménye? Kicsit furcsa ez nekem.



2018. okt. 29. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Az elévülési időt az ország törvényei határozzák meg.

Én személy szerint egy marhaságnak tartom, valószínűleg valamelyik bűnöző ötlete lehetett.

Ha mondjuk a korrupciós,ügyek elévülnek, akkor Mészáros Lőrinc milliárdos marad?

2018. okt. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én személy szerint egy marhaságnak tartom"


Tehát ha valaki lopott 18 éves korában egy telefont, akkor azért hetvennyolc éves korában vágják sittre?

2018. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen pont ez jár nekem is a fejemben. Ha pl valaki 18 éves korában csinált valamit, majd egy "barát" feljelenti amikor már 40 éves, van 3 gyerek ,munkája, háza, akkor mindent elveszít mert 22 éve tett valamit? Egyébként is, ennyi év után szerintem nincs olyan ember aki emlékezne a pontosan történtekre.
2018. nov. 1. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!