Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtás - ha az adósnak...

Végrehajtás - ha az adósnak is tartoznak, akkor tényleg ez mentesíti az adósság mefizetése alól?

Figyelt kérdés

Van jogerősen megítélt tartozásom, és azt mondta a végrehajtó, h az adós azért nem tud és nem akar fizetni, mert neki is ugyanígy van jogerősen megítélt tartozása, amit nem tud behajtani.


És hogy állítólag ez akkor mentesíti őt, mivel az általam követelt összeg kisebb, mint amivel neki tartoznak, és az ő követelése is jogerősen megítélt.


Ez hogy van? Láncban fut ez végig, és ha még kiderül netzán, hogy annak is tartoznak, a végén lesz egy negyedik-ötödik személy, aki miatt mindenki mentesül?


Komolyan nem értem, érti valaki?



2018. okt. 29. 14:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

de most ezt az apróságot úgy érted, h szó szerint pl meghpróbálják értékesíteni a konyhaasztalát, és akkor majd eladják 2 ezer Ft-ért, és abból kapok 500,- Ft-ot?

vagy ez nem tiszta nekem, hát akkor az egész cirkusz többe kerül. vagy csak nagyobb értékű dolgokat foglalnak ls és próbálnak értékesíteni, pl ha találnak fényképezőgépet, laptopot stb stb?

egyszerűen nem akarom elhinni h pl ha van 5 milliós követelésem, akkor azt 500,- Ft-os vackok lefoglalásával akarják visszaszedni. bár meg nem lepődök már semmin, ha netán így van, akkor se.


akkor ha szerencsém van találnak nála 3 inget és már abból lehet pl akár ezer Ft-om is ? vicc ....

2018. nov. 6. 22:27
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát, pedig kb. így megy...

Elsősorban persze ingatlant néznek, hogy van-e az adós nevén, ill. gépjárművet. Aztán bankszámlát, értékpapírokat. - Tehát az elsődleges cél, hogy egyben behajtható legyen a követelés. De ha ez nem lehetséges, mert az adós nevén nincs sem ingatlan, sem autó, nincs értékpapírja, betétje, bankszámlán sok pénze, akkor próbálják az "aprót" - azaz elsősorban jövedelemből tiltani, ill. nagy értékű ingóságokat értékesíteni. Ha ezek sincsenek, akkor kisebb értékűeket... (Nincs más lehetőség, vagy van ötleted, hogy miből lehetne?)

Persze kis értékű vackokkal a végrehajtók sem szeretnek szöszmötölni, ez inkább csak üzletek felszámolása után járható út, amikor mondjuk egy megmaradt árukészletet árvereznek, tehát kis értékű árukat, de nagy tételben. De előfordulhat persze lakásban összeírt ingóságoknál is, tényleg akár ruhaneműt, DVD-gyűjteményt, akármit lefoglalhatnak. - Ezekből minimális pénz folyik be szerintem. Igazából inkább "megelőző hatása" lehet annak, ha kimegy a végrehajtó valahova foglalni (elvileg a vh. eljárás megindításától számítva 45 napon belül - a lefoglalt ingóságokat a tulaj nem értékesítheti, és ha nem rendezi az adósságot, akkor köteles tűrni, hogy árverezzék a cuccait. - Neki nem 200 Ft-ot ér egy-egy DVD, és nem 2 ezret a bíder étkészlet (ez csak egy légből kapott példa), így lehet, hogy "rájön", hogy mégiscsak tud fizetni legalább egy kicsit, vagy részletfizetési megállapodást köt. Persze ha nagyon magas a tartozás, és az ingóságok valós értéke ennél jóval kevesebb, akkor hagyni fogja veszni az egészet.

Szóval tényleg nem jó a helyzet, sok a behajthatatlan tartozás - de nem lehet ezzel mit kezdeni sajnos, mert ha egyszer nincs vagyona az adósnak, akkor nincs vagyona. Sokaknak azért nincs, mert direkt nem íratnak semmit a saját nevükre, ill. átíratják, amikor kezd égni a lábuk alatt a talaj. Sajnos ez van. :(

2018. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

persze, azt értem, ha ingatlan vagy autó, vagy bankszámla, na de most ezt úgy értelemezem, h akinek smemi sincs a nevén, annak majd a paplanhuzatából befolyt 300,- Ft-okból akarják az én 5 milliómat összeszedni?


"Ha ezek sincsenek, akkor kisebb értékűeket... (Nincs más lehetőség, vagy van ötleted, hogy miből lehetne?)"


Nincs öteletem, de ezekből a kisebb dolgokból se hiszem h lehet. Írtad az étkészletet, na de az is csak akkor oké, ha értékesebb. Ha van egy tescos 2000,- Ft-os étkészlete, és hasonló összegű mindennapos kis apróságai, abból mikor lesz meg az 5 millió?

Írtad a megelőzést, talán elrettentés, de sztem aki benne van nyakig a dolgokban, azt nem fogja meghatni, ha a konyhai étkészletét lefoglalták ... a pénzét meg nyilván olyan helyen tartja, ami nem az ő nevén van és attól még lehet gazdag is akár, de lényeg h nem fog ő az étkészlete miatt megijedni ... franc tudja, csak tudod azt nem értem, ha lefoglalják neki az ilyen apróságait, hát többe kerül a végrehajtónak maga a cirkusz, ami ezzel jár. oda rendel egy teherautót és akkor ezeket a párszáz Ft-os tonnányi vackokat elszállítja? és mit csinál vele? egyszerűen nem értem komolyan :(

2018. nov. 7. 08:29
 14/14 anonim ***** válasza:

Ugyanarról beszélünk. Akármennyi is a tartozás, megpróbálják behajtani. Abból, ami van. Igen, a csalóknak nincs vagyonuk. És nem hatja meg őket, ha pár tíz- vagy százezer forint értéket esetleg lefoglalnak tőlük. Így keletkeznek a "behajthatatlan" jelzőt kapott ügyek.

Szóval ha egy ilyen szemétláda adóst fogtál ki, akkor lehet, hogy semmit nem tudsz behajtani. De lehet, hogy párezer (pár tízezer, pár százezer) forintot igen. Tudom, ez édeskevés. De sajnos ez van.

Nekem konkrétan másfél milliós tartozásból nem sikerült eddig semmit behajtatni - az adós egy mocskos csaló, természetesen semmi nincs a nevén, minden nagyobb értéket más nevére íratott. Jócskán mulasztott a végrehajtó is, meg félre is tájékoztatott.

És igen, magasak a vh-költségek - mint írtam, először ezeket egyenlítik ki. Már ha ki tudják... Az én esetemben még ez sem ment, egyetlen egyszer "találtak" 5 ezer forintot bankszámlán, azt tudták levenni, semmi mást.

Szóval sok reményt ne fűzz a megtérüléshez - viszont ne hagyd elaludni a dolgot azért.

2018. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!