Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtás - ha az adósnak...

Végrehajtás - ha az adósnak is tartoznak, akkor tényleg ez mentesíti az adósság mefizetése alól?

Figyelt kérdés

Van jogerősen megítélt tartozásom, és azt mondta a végrehajtó, h az adós azért nem tud és nem akar fizetni, mert neki is ugyanígy van jogerősen megítélt tartozása, amit nem tud behajtani.


És hogy állítólag ez akkor mentesíti őt, mivel az általam követelt összeg kisebb, mint amivel neki tartoznak, és az ő követelése is jogerősen megítélt.


Ez hogy van? Láncban fut ez végig, és ha még kiderül netzán, hogy annak is tartoznak, a végén lesz egy negyedik-ötödik személy, aki miatt mindenki mentesül?


Komolyan nem értem, érti valaki?



2018. okt. 29. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mért mentesítené?
2018. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

én se értem, de a végrehajtó mondta ..... állítólag nekem a végrehajtást akkor egyúttal az adós adósa ellen is kellene kérnem.

arra hivatkozik, hogy mivel jogerősen ítélték meg neki a tartozást, így jogszerűen hárítja tovább a nekem való tartozást az ő adósára. egyszerűen hihetetlen

2018. okt. 29. 16:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó hazudott.

A tartozásáért mindenki maga felel a hitelező felé.

Olyan nincs, hogy x azért nem fizet, mert neki is tartozik valaki. Ez nem mentesít senkit.

2018. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a végrehajtót, kérd meg, hogy mondja el megint, hogy pontosan hogy is van ez. Vedd fel a beszélgetést, és ez alapján tegyél panaszt a végrehajtói kamaránál.

Ugyanis - mint az előző válaszoló is írta - a végrehajtó hazudott. Hogy neki ez miért jó, milyen érdeke fűződik hozzá, azt nem tudom, de nem is érdekes.

Nem egy végrehajtóra hallottam már panaszt, és nekem is hazudott már az egyik, plusz az iroda is többszörösen mulasztott. Lehet, hogy rászánom magam én is egyszer, és panaszt teszek.

2018. okt. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

oké, akkor úgy látom, egyetértünk, sztem azért hazudott, mert akkor két ember ellen kellene kérnem a végrehajtást, azaz neki dupla pénz ... ennyi. most nem?


panaszt tenni? hát, őszintén, látjátok értelmét? sztem kizárt h helyt adjanak neki, eltussolják a frászba, de ha esetleg vki járt már sikerrel, akkor megmondhatná.

2018. okt. 30. 11:33
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem adnak helyt neki - de a Vht. alapján helyt kell(ene)...

De meg kéne lépni akkor is, neked is és nekem is. Mert ha soha senki nem tesz panaszt, akkor a végrehajtók (és még egy csomó különböző hivatalnok, hatósági személy) vígan csinálja tovább a szemétkedéseit. Szóval meg kellene állítani őket.

2018. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igazad van, csak ugye azt hozzá kell tenni, hogy egy olyan országban élünk, ahol a jogszabályok egész egyszerűen nem működnek ...


tudod, én már tettem panaszt, jelentettem fel hivatlmnokot, hát hadd ne mondjam, mi lett a vége, és az még elenyésző kár ahhoz, h az egész családom is ráment, mert olyan össztűz alá vettek mindenkit (a NAV-os ellenőrzésektől a hirtelen "nagyon szükségessé váló" ÁNTSZ-ellenőrzésig kaptunk mindent, úgyh a végén már ott tartottunk, h inkább mi alakítottuk vesztésre az ügyet ... igen, sajnos ez ma magyarország)

2018. nov. 1. 12:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Ó, hát sajnálom. :(

Nekem is nagyon közrejátszik a "halogatásban", hogy eddig hiába tettem panaszt felsőbb szervnél (nem vh miatt), semmi nem lett belőle, csak az időm és az energiám ment el. Lehetne persze "még felsőbb szervhez" fordulni, de ki tudja, annak is mi lenne a vége. - Egy jogász ismerősöm szerint Strasbourg, ahol valószínűleg jó magas kártérítést ítélnének meg számomra, de az beletelne 5-10 évbe...


Mindenesetre azt a telefonhívást megejthetnéd, felvéve a beszélgetést, és ha megint hazudik, akkor elmondhatnád neki, hogy utánajártál, és nincs ilyen, úgyhogy folytassák csak a végrehajtást a szokásos módokon (ingatlant, ingóságokat szoktak nézni, hogy mit lehet lefoglalni, ill. bankszámláról inkasszózni az összeget, vagy amennyi van rajta; OEP-től infót kérnek, hogy van-e bejelentett munkaviszonya az illetőnek, és akkor a munkabérből lehet tiltani). Szóval fussa csak meg szépen a köröket a végrehajtó, és értesítsen mindig mindenről hivatalosan, és küldözgesse ki a nyilatkozatokat is. (Szoktak olyat küldeni rendszeresen, hogy kívánod-e, hogy újból megkíséreljék az inkasszót - ami eleve marhaság, mert hogyne kívánnád már...)

2018. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát igen, jó kérdés ... nekem is Strasbourgoztak már, de azért elég durva h az ember a magyar igazságszolgáltatásban már kapásból induláskor se bízhat :(


amit meg írtál, hát most őszingtén, csak az inkasszózás segít ilyen esetben, hát a többi aprópénz, na de az illető meg nem hülye, azaz nyilván nem fog a számláján nagyobb összeget tárolni ....


ez az ingóság-lefoglalás meg megvallom nem értem. most őszintén, mire megyek vele, ha lefoglalják pl az íróasztalát vagy a szekrényét? mit csináljak vele? ami értékesebb, pl autó, az nyilván szintén nem a nevén van ... szal nekem ez rejtély

2018. nov. 5. 00:26
 10/14 anonim ***** válasza:

A lefoglalt ingóságokat árverésen értékesítik - legalábbis megkísérlik. A befolyt összegből először a végrehajtási díjakat egyenlítik ki, aztán a követelést. (Ez mindegyik opciónál így van.)

És persze, ezek apróságok általában, meg a letiltás is, mert sok adós eleve csaló is egyben, mivel szándékosan nem a saját nevére íratja az ingatlant/ingóságokat. Ha pedig a nevén volt valami, de a végrehajtási eljárás alatt íratja át, az bűncselekmény, az ún. zártörés. De még ha meg is büntetik érte, attól a végrehajtást kérőnek nem lesz jobb.

Szóval sajnos nehéz helyzet mindig a tartozás behajtása, sokszor bármiféle eredmény nélkül zárul - bár a tartozás nem évül el, ha a törvényes határidőn belül mindig van valami mozgás (kérni kell a folytatást, azt hiszem, öt évente). Én úgy gondolom, hogy ha soha nem is lehet behajtani semmit, akkor is legalább egész életében ott lóg a csaló feje felett az árverezés/inkasszálás/stb. veszélye - soha semmit nem írathat a saját nevére, nem lehet bejelentett munkaviszonya stb., ha el akarja kerülni a behajtást. Ez a minimum, amit megérdemelnek az ilyenek. Nagyon sok szemét ember van sajnos. :(

2018. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!