Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen vagyonra, ingó, ingatla...

Milyen vagyonra, ingó, ingatlan, és jövedelemre hajtható végre a bűnügyi költség?

Figyelt kérdés
Volt egy bűntettő ügyem, amelyben jogerősen fel függesztett kaptam. Mellette ki kellene fizetnem, 830000 Ft bűnügyi költséget. Na de miből? Kérdem én és jogosan. 53%-os Össz-szervezeti egészség károsodott vagyok. Emiatt munkát nem tudok vállalni. Az 53%-os Össz-szervezeti egészség károsodás miatt, jelenleg nettó havi jövedelmem 20300 Ft! Van egy negyed ingatlanom, amely özvegyi haszon élvezeti joggal terhelt. Az ingatlant úgy kell elképzelni, hogy van egy, 2 szobás 53 nm-es összkonfortos, lakótelepi társasházban lévő lakás. Amelynek mindössze az 1/4-e az enyém. Ráadásul az 1/4-ed tulajdoni rész is özvegyi hasznon élvezeti joggal terhelt édesanyám javára. Más jövedelmem és más ingatlanom nincs, csak az előbb le írtak. Nőtlen vagyok, és az előbb le írt lakásban jelenleg is benne lakom. Azért írtam, hogy nőtlen vagyok, mert így az adott ingatlanban lévő ingóságokra, a házastársi közösségi vagyon sincs, illetve nem érvényesül. Az ingatlan többi tulajdonosai az édesanyám 1/2 arányban, és az öcsém 1/4-ed arányban, plusz az én 1/4-ed részem. Így jön ki az egész. Az ingatlanban, mivel édesanyám is és az öcsém is tulajdonosok, és az öcsém és az édesanyám is az ingatlanban lakik. Így kérdés mi számít, az én ingóságomnak az adott ingatlanban. Mert bármire, mondhatja az anyám és az öcsém is hogy az övé. (Ingóság = bútor, és egyéb a háztartásban használatos cikk.) Kinek mi a véleménye? Illetve hogyan tudják be hajtani ezt a bűnügyi költséget? Az ingatlan tulajdoni lapjára gondolom bejegyzik, és meg próbálják el árverezni. 1., De ki vesz, meg egy 1/4-ed ingatlan tulajdoni részt, ami ráadásul özvegyi haszon élvezeti joggal terhelt? 2. A 20300 Ft jövedelemre is kérdéses, mert az adósnál tudtommal a mindenkori nyugdíj minimummal megegyező összeget meg kell hagyni, ami jelenleg 28500 Ft. Tehát ennek, is kérdéssé vált a végrehajtása! 3., Az 1/4-ed ingatlan rész tulajdonom nettó becsült forgalmi értéke 1,5 millió Ft. + a haszon élvezeti jog, ami 400000 Ft, de a haszon élvezet nem az enyém, így az ki esik! 4., Az adott ingatlanban lévő ingóság kié, és hogyan lehet felosztani jogilag. Úgy hogy jogilag soha sem volt felosztva. Vagyis az öcsém is mondhatja, és az édesanyám is mondhatja hogy az adott ingóság az ővé. Így kérdéses, hogy ki állapíthatja meg, hogy az adott ingóság kié? Na kérem szépen az ésszerű véleményeket le írni.

2016. júl. 3. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"Mert bármire, mondhatja az anyám és az öcsém is hogy az övé."

Bárki mondhat bármit, de ez a végrehajtót aligha hatja meg. Az ilyen állításokat bizonyítani is kell.

"De ki vesz, meg egy 1/4-ed ingatlan tulajdoni részt, ami ráadásul özvegyi haszon élvezeti joggal terhelt?"

Akárki, ha jóval piaci ár alatt akar tulajdonjogot szerezni.

"Kinek mi a véleménye?"

Ezekre a bűncselekmény elkövetése előtt kellett volna gondolni.

2016. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válasz író: Mert te aztán, túl okos vagy! És csak bunkó módon tudsz válaszolni. Az ilyen jelegű válaszokból nem kérek! Mert már csak, azért sem mert ugye az adott ügyet nem ismered. Már mint azt hogy miért is lettem el ítélve! Könnyű okosnak lenni, mert ugye a 2012. évi c. törvény is több mint 300 olyan cselekményt ismer, amit az átlag ember nem is ismer. Sőt azt se tudja, hogy az is büntetendő. De tegye fel a kezét, az aki minden olyan cselekményt ismer amit ma bűntettnek. Le merem fogadni, hogy te nem tennéd fel a kezed és nem jelentkeznél. Én is egy olyanba futottam bele, és nem is tudtam róla, hogy az a BTK-ba ütközik. De el ítéltek sajnos. És így a kérdés sajnos aktuális. Tehát soha nem is állt szándékomban a bűnözés, és most sem áll szándékomban a bűnözés. De ennek ellenére, sajnos bunkó módon válaszolsz. Épp ezért az ilyen beszólásokat nem kérném. Köszönöm.
2016. júl. 4. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Én felteszem a kezem kedves kérdező! Sőt, jobban belegondolva nem is jut olyan eszembe most hirtelen ami morálisan nem elítélendő, s ami morálisan az, az jogilag is az.


Amúgy azt tanácsolom neked, hogy hagyd a francba. Ismerősnek volt hasonló, nem foglalkozott vele s végül elévült. Bízz benne, hogy a bíróság még mindig papírozik, hátha elkallódik a dolog. Jobb ötletem, tanácsom nincs.

2016. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem tetszik a válasz, még nem változtat a tényeken. Más jogi ismereteit pedig ne magadból kiindulva tippelgesd... (főleg, ha csupán a Btk-ról van szó).

Felfüggesztett szabadságvesztés és ekkora eljárási költség se jön össze csak azért, mert rosszkor rossz helyen lettél volna. Hiába adod itt az ártatlan áldozatot. Bár mindez lényegtelen, eleve nem erre irányul a kérdés.


Szimplán csak meg akarod úszni a fizetést, ez pedig aligha fog összejönni. Ha mégis ezzel próbálkozol, akkor sok sikert, hogy továbbra is mással tartasd el magad.

2016. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es válasz író: 1., Miféle megúszásról írsz? A fel függesztett börtön, nem egyenlő a meg úszással! Tehát nem úsztam meg! 2., A BTK-s vagy más néven bűntető per már le zajlott, és kaptam egy ítéletet. Az ítélet, jogerős! 3., A végrehajtás itt ebből a szempontból, ugyan olyan mint ha egy banki, vagy egyéb köztartozást hajtanának végre! 4., Köz tartozás, vagy per költség, vagy bűnügyi költség végre hajtása. Ugyan úgy működik mint az általános végrehajtás. Tehát a végrehajtási törvény vonatkozik ide erre a részre. 5., Éppen ezért a végrehajtási törvény, alapján kérdeztem a kérdésemet. 6., Nem kell bunkónak lenni, és nem kell a másikba bele rúgni. Mert ez elég baj, nekem! Épp ezért nem kell bunkónak és tahónak lenni. 7. Másképpen kéredzem, mi lenne ha veled történt volna meg ugyan ez? És mi lett volna ha te is ugyan ilyen, bunkó, tahó, válaszokat kapnál? Ugye neked sem, esne jó? Épp ezért, kérlek téged, és mindenkit, hogy aki a következőkben válaszolni szeretne, az pártatlanul, őszintén, és egy kicsit empatikusan válaszoljon. Köszönöm.
2016. júl. 5. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj csak kérdező!

Ha nincs mit elvigyenek, nem fognak elvinni semmit!

Amúgy nyilván a létfenntartáshoz szükséges dolgokat nem viszik és nem is vihetik el, tehát nyilván nem fogják sem a hűtődet elvinni, amiben az élelmiszereidet tartod és az ágyat sem a fejed alól.

Olyat fognak elvinni (amennyiben tudnak), ami nem a létfenntartásodhoz szükséges, hanem valami más, valami több. És ha ilyen nincs, akkor nem tudnak végrehajtani semmit.

2016. júl. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es válasz író: Köszönöm válaszodat. Ez egy pártatlan és hasznos válasz volt. - Mindenkinek írom, ilyen válaszokat várok a kérdéseimre. Ráadásul a kérdésre írt válasz, mindig legyen olyan amelyet maga a válasz író is várna. Ha a válasz író lenne a kérdező. Vagyis a válasz íróból bármikor lehetsz kérdező, és akkor te milyen válaszokat várnál? Gondolkozz el, azon amit le írsz ide, és úgy írjad le a válaszodat. Köszönöm.
2016. júl. 20. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!