Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyi járulékot (TB)...

Egészségügyi járulékot (TB) hol tudom elintézni?

Figyelt kérdés

Megszűnt a jogviszonyom már 45. napja, eddig ugye még élt.

Voltam bent 1 hónapja a NAV-nál, és ott nem tudta megmondani a hölgy, hogy pontosan meddig lesz még TB-m, tippelt, hogy amíg a diákom érvényes(okt. 31), talán.

De ha a NAV-nál nem tudták megmondani, akkor hol tudom ezt elintézni? És milyen formában kellene? Elektronikus úton most karbantartás van az ügyfélkapun...


2018. okt. 17. 08:05
 1/6 tgt ***** válasza:
A NAVnál ki kell tölteni egy nyomtatványt, hogy te fogod mostantól fizetni a tb-t. Ott adnak egy tájékoztatót, hogy mikor, mennyit, milyen számlaszámra kell fizetni. Érdemes még egyszer bemenni, és rákérdezni, hátha csak az ügyintéző volt tájékozatlan.
2018. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt a NAV-nál tudniuk kell. Nyilván az adott ügyintéző nem volt topon. Hívd fel őket telefonon, de amúgy az, hogy van egy türelmi idő, az egy dolog. Semmi nem zárja ki, hogy te előbb kezd el fizetni, minthogy a türelmi idő lejárna. Amúgy mindent a NAV-nál tudsz intézni.
2018. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen!
2018. okt. 17. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:
46 nap a türelmi idő, de miért nem a TB-nél intézed?
2018. okt. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért kedves utolsó, mert nem ott kell. A NAV az illetékes hatóság a TB járulék tekintetében ilyen esetben.
2018. okt. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Akkor bocs'!

Nekem az tűnt logikusnak, hogy TB-t a TB-nél intézünk, magam is oda mentem volna.

De ha nem, akkor nem!

2018. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!