Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet elintézni, hogy...

Hogyan lehet elintézni, hogy egészségügyi járulékot fizethessek? Kihez/Kikhez kell fordulnom?

Figyelt kérdés

28hetes kismama vagyok,most érettségiztem(2007.máj.),azaz nincs jogviszonyom,nincs munkahelyem!("háztartásbeli vagyok")Mit kell elintéznem ahhoz hogy fizetve legyen a biztosításom?

Elöre is köszi a segítséget!


2008. jan. 4. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj be a területilg illetékes TB-be,ha felhívod a védőnődet meg tudja mondani,hogy az hol is van,és ott el tudsz intézni mindent,de jó lenne minél hamarabb,mert közeledik a 30.heti UH.Ha addig nem sikerül elintézni,akkor menj egy magándokihoz a vizsgálatra.

Ergo:Minél hamarabb cselekedj!!!!!!

2008. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit régebben volt a kérdés, de ne a TB-hez menj az APEH-hez. Aki nem dolgozik és nem munkanélküli se nem táppénzes vagy nyugdíjas vagy ilyenek annak visszamenöleg ki kell fizetnie a minimálbér 9%-t és innnentöl kezdve is minden hónapban. Ha Diák voltál lehet, hogy csak szeptembertöl kell fizetned. Aztán ha meg van ez akkor dokihoz hogy kiírjon táppénzre (akkor azt hiszem nem kell fizetned)
2008. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!