Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy alakul a láthatás ebben...

Hogy alakul a láthatás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gyakorlottabbaktól kérdezném, hogy alakul a láthatás ebben az esetben az őszi szünetben? 3 nap jár apukának az őszi-tavaszi szünetből. Annyit tudok, hogy a rendes, kétheti láthatás szünetel iskolai szünetek idején. A következő kétheti láthatás pont két hét múlva esedékes, ami ugye a szünet előtti hétvége, de az még iskolai hét. A következő hétfő a szünet. Most akkor jár neki a szombat-vasárnap-hétfő-kedd-szerda kombó, vagy a szombat-vasárnap-hétfő hármas? A kicsi még csak 4 éves, elvileg őt nem kellene kiadnom a szünetben, csak az iskoláskorút, de mivel még a tárgyalás nem futott le, ezért nem tudom, mihez tartsam magam. Köszi előre is!
2018. okt. 13. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Az apja, vigye el minél több időre, ha szeretné, gyereknek is kó.


(Emelett, ha nincs végzés, amúgy is ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked)

2018. okt. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden rosszindulat nélkül kérdezem, ha itt azt írja a többség, hogy engedd el fél napra és kész, akkor az lesz?


Miért vadidegenekkel beszéled meg? Beszéld meg vele és a gyerekekkel.

2018. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben mi megbeszéljük, hogy mikor viszi, mikor hozza, terveztünk-e valamit arra a pàr napra, és megegyezünk. Sokkal fontosabb, hogy ne legyen vita, mint ami egy papíron szerepel. Tanuljatok meg időben kompromisszumot kötni, mindenki jobban jár hosszú távon. Sokszor lesz még olyan, amikor valamiért borul a papírforma .
2018. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Sőt! A gyereknek lesz a legjobb, ha azt látja, hogy köztetek nincs vita ez ügyben. És ha még az ő véleményét is megkérdezitek, hogy éppen akkor mit is szeretne és lehetőség szerint azt is figyelembe venni. Hiszen még olyan is lehet, hogy valamelyik osztálytársával megbeszéltek valamikorra egy közös programot, akármit, ami miatt esetleg szeretne egy nappal később menni vagy hamarabb jönni vissza.

Én is azt mondom, ha mindkét szülő rugalmasan kezeli a láthatást, és elsősorban a gyermek érdekeit veszitek figyelembe, akkor ott megmarad a jó kapcsolat, a bizalom.

2018. okt. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megbeszélés tárgya. Párom és az exe is meg tudja beszélni, igaz a nő elköltözött a gyerekekkel jó messzire, így ez is problémásabb. Mindenképpen a gyerekek érdekeit kell nézni,eltéve a sérelmeket
2018. okt. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés nem azért lett feltéve, mert annyira vitáznánk, egyszerűen nem tudom, hogy működik. Eleinte nagyon megengedő voltam (bizonyos határokon belül, pl. márciusban elköltözött a nőjéhez, nyilván áprilisban még nem szerettem volna, hogy ott aludjanak), de sajnos visszaélt vele, így jobb, ha tartjuk magunkat a papírformához, legalább, amíg nem áll be valamiféle rendszer.
2018. okt. 13. 09:13
 7/7 anonim ***** válasza:

" pl. márciusban elköltözött a nőjéhez, nyilván áprilisban még nem szerettem volna, hogy ott aludjanak"


Szerinted ki nem kakkantja le, hogy te mit szerettél volna?

Ember! A gyermekeket látni, sőt, nevelni a másik szülőnek pontosan annyi joga van, mint neked!!!


Arról nem is beszélve, hogy a gyermekeid érdeke az, hogy a szülőjét ismerje, vele kapcsolatot tartson, mert rá jó esetben később is számíthat, általában jobban mint az éppen ügyeletes átlagjózsira, marira. Azonban ennek az alapja a rendszeres kapcsolattartás, a közös élmények és a szeretet kifejezésre juttatása.

2018. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!