Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Karambit kés lehet nálam utcán?

Karambit kés lehet nálam utcán?

Figyelt kérdés
Ugye ezeknek a késeknek íves a pengéje. Hogy kell nézni ,hogy meg van e a 8 centi (ugye 8 centi folott nem lehetne nalad).

2018. okt. 9. 19:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Táskában elcsomagolva lehet nálad. Ilyenkor ez szállításnak minősül. A farzsebedbe viszont már nem rakhatod, az már viselés.
2018. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 - De elmeletben barhol lehetne nalam ,ha nincs 8 centis szuro/vagofelulete es nem rugos szerkezetu.
2018. okt. 10. 08:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogi lexikon úgyhogy most fejből nem tudom a jogszabályt, de van ami pengehosszúságtól függetlenül is közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, és nem csak a rugós kés hanem pl. dobócsillag. A katambit nem tudom rajta van-e a listán. De amúgy a vágóhosszúságot és/vagy szúróhosszúságot kell nézni. Tehát pl. Van egy 30 centis pengéjű kés, aminek az élezett része 3 cm, ez kkv eszköz, mert 30 centi mélyre tudnék vele szúrni. Másik, mondjuk egy görbített kés, ami ha az egyenes hosszát nézzük 5 centi, de az élezett része 15 centi az is kkve, mert 15 centi hosszan tudok vele vágni. Ha a karambitod mindkét paramétere 8 centi alatt van akkor a zsebedbe is dughatod, ha nincs, akkor csak táskába, elcsomagolva. Én így tudom legalábbis.
2018. okt. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor csak en nem ertem ezt a sok felesleges jogszabalyt...

Aki nem akarja hasznalni ,csak hordani ,attol eltiltjak.

Aki hasznalni akarja ,annak hiaba mondjak ,hogy nem hordhatja ,ugyis hordani fogja.

Aki csak mutogatni akarja ,az ugyse hasznalna ,felesleges megtiltani.


Egy 3cmes pengevel is ki lehet szurni valaki szemet ,vagy eret lehet vele vagni.

2018. okt. 10. 09:45
 15/17 anonim ***** válasza:

a 13as kapcsán írok, a 4es vagyok

valami így rémlik, de még mindíg nem tudom mi merre hány méter, 2-3 évig tanultam belügyet (csak anyira nem érdekelt)

de nekem úgy rémlik, hogy rugós kés, pillangó kés és karambit ami tiltott kések közül az utcán viselésere,

a viselésnek is meg van a maga szabályozása meg ilyesmi, 1-2 órát beszélgettünk erről, de az már 4 éve volt, amiatt is nem vagyok teljesen képbe már


a belügy tanárom is imádta a késeket és köztük a karambitot, de az nem lehetett nála, csak egy sima kés (8.2-8.3 cm volt a penge hossza, erre csak anyit mondott, hogy nála a kutya se fogja nézni, meg a rendőrök se vonalzóval járnak)


ha anyira biztonság érzetre hajtasz, tanulj küzdő sportot és kezd el fejleszteni az ütés erődet és az öklöd keménységét, kb olyan lesz mintha egy boxer lenne nálad és a kezedet senki nem veheti el

amúgy nem tudom menyire jelenthet biztonság érzetet egy kés, ha nem tudod használni, nagyobb kárt okozol vele, ha előveszed (tudok olyan esetről akit a saját késével szurkáltak meg)

ha meg tudod használni és használni kell, akkor meg megint neked lesz belőle bajod, mert ugye az arányosságra kell figyelned

pl kést akkor használhatnál, ha minimum késsel támadnak rád, ha nincs nála kés, de te használod egyből te vagy a hibás

ha bárki megtámad, vagy valami, addig léphetsz fel a támadó ellen amíg el nem hárítod a veszélyt (a lehető legkissebb sérülést okozva neki)

ha a szügségesnél nagyobb erővel lépsz fel, akkor sincs nagy baj, pl hivatkozhatsz ijedtségre, de így is úgy is kivizsgálják az ügyet

én amiatt is nem tartanék kést magamnál, mert bármi is van én jönnék ki a legrosszabbul az adott helyzetből, mivel a késsel egy vágás (különösen karambittal)

nagyon súlyos sérüléseket tud okozni, bele is halhat az illető

(meg mondta a tanár is, hogy ha lehet ne késsel mászkáljunk, mert egy jó ügyvéddel, bizonyiték hiányába azt is a nyakunkba varhatják, hogy mi voltunk a támadó és előre megfontolt szándékkal, emiatt volt nálunk a kés is)

2018. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 van benne valami, ha pl nincs utcai kamera vagy szemtanú, akkor csak két ember szava áll egymáséval szemben. Főleg ha az eredeti támadó is büntetlen elő életű.
2018. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"ha meg tudod használni és használni kell, akkor meg megint neked lesz belőle bajod, mert ugye az arányosságra kell figyelned


pl kést akkor használhatnál, ha minimum késsel támadnak rád, ha nincs nála kés, de te használod egyből te vagy a hibás"


Ez így volt 2012-ig. Azóta, ha a támadás életet veszélyeztető (csoportosan vagy éjjel vagy felfegyverkezve történik a támadás) akár rakétavetővel is védekezhetsz, jogos önvédelemnek minősül.

2018. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!