Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Karambit kés lehet nálam utcán?

Karambit kés lehet nálam utcán?

Figyelt kérdés
Ugye ezeknek a késeknek íves a pengéje. Hogy kell nézni ,hogy meg van e a 8 centi (ugye 8 centi folott nem lehetne nalad).

2018. okt. 9. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs 8 centi, akkor lehet.
2018. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De hogyan kell merni ,hogy meg van e? Ugye ferde a penge (ives).
2018. okt. 9. 19:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a pengehosszúságba a hajlítás is beleértendő.
2018. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

gondolom madzaggal leméred, az hajlik...

majd centissel leméred mekkora tavot mértél madzaggal



(nekem úgy rémlik amúgy, hogy a karambit alapból tiltott, úgy mint a rugós kések

de nem 100, ha más is így tudja jelezze)

2018. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
A "közbiztonságra különösen veszélyes eszközök" között felsorolják a rugós kést, valóban, DE csak akkor, ha 8 centinél nagyobb a pengehossza. Tehát alapból lehet nálad.
2018. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

4es vagyok

kicsit nézelődtem, ha van rugós rásegítés akkor valóban nem lehet nálad

(bár nekem más miatt rémlett)


amúgy a vágó él hossza számít



ha nem gond, megkérdezhetem, hogy mért jó az ha van kés nálad??

mert pl baj esetén ha használod is lehet téged vesznek elő és nagyobb bajban leszel, mintha ellopnák a telefonod vagy bármi egyéb

magyarorszagon önvédelmi irányelvek vannak, ami nem pontos, nincs konkrét megfogalmazás sok esetben mi tilos és mi szabad

ha pl valakit megsebesítesz vele, akár börtönbe is zárhatnak, mondván, hogy ő csak lopni akart tőled, te meg esetleg megijedtél és ezért okoztál neki egy 8 napon túl gyógyulót, esetleg gyilkossági kísérlet

ez úgy néz ki tárgyaláson, hogy az ügyet 2 szálon vizsgálják az egyikbe te vagy a sértett (lopás esetében), a másikba meg a vádlott (a testi sértésnél)


és volt is ilyen ügy

gondolom nem akarod használni vagy valami, de nem árt ha tudod, jobb nem keresni a bajt

2018. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a) * az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);



nekem ebből az jön le, hogy lehet 1 centi a penge hossz is, ha rugós akkor tiltott


"VÁGÓÉL MÉRETÉTÖL FÜGGETLENÜL.... rugós kés"

2018. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel akkor lándzsa nyugodtan lehet nálad, ha a hegye nincs 8 centi hosszú...
2018. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a lándzsa már fegyvernek minősül
2018. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A landzsa lehet akar "utes erejet megnovelo eszkoz" is ,ami szinten tiltott.

De lehet panikkelto eszkoz.


A karambitok nem igazan rugosak. Egyebkent nem feltetlenul a karambit erdekel ,hanem ezek az ives pengeju kesek (van belole pillango is).


Ha joltudom azert talaltak ki ezt a 8 centis dolgot ,hogy ne erje el a szivet. A hajlitott penge amugy sem nagyon erne el ,ha 10-12 centi lenne sem.


Miert jo ha kes van nalam? A jo az ,hogy lehet nalam egy eszkoz ,egy "fegyver" amiert nem buntet a rendor. Az erzes a jo.

2018. okt. 10. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!