Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy Karambit-ot (kés)...

Vettem egy Karambit-ot (kés) önvédelem céljából. Közterületen lehet nálam?

Figyelt kérdés

A törvény szerint max 8 cm lehet a penge hossz és az én késemnek pont 8cm. Ezt le is mértem.

Tehát akkor ez még nem szabálysértés vagy igen? Ha 9 cm lenne akkor igen, de inkább a Ti véleményetekre vagyok vevő.



2014. szept. 29. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabálysértés, de ha balhéba keveredsz és megsebesítesz vele valakit, akkor téged vesznek elő bűnösként, akár önvédelem volt akár nem. Bár ha 3 cigó körülvesz, nem fogsz sokra menni a karambittal, feltéve hogy nem vagy nindzsa.
2014. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Ha úgy tudsz bánni a Karambittal ahogyan azt kell, akkor soha nem adod be a bírónak, hogy ijedtségből / önvédelemből csináltad a támadóddal azt, amit csináltál... nehéz, mert pontosságot és gyakorlottságot igénylő fegyver. Ráadásul; "nem karambitos" kezében ezerszer hatékonyabb a normál kiskés + a mérete senkit nem riaszt el a támadástól (hogy az előttem szólóhoz csatlakozzak).
2014. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha 8cm vagy annál kisebb akkor igen
2014. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És úgy gondolod hogy merni is fogod használni?
2014. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!