Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a kollégiumi szerződés...

Ez a kollégiumi szerződés jogilag érvényesnek minősül?

Figyelt kérdés

Adott egy házirend, amelyben le van írva, hogy csak olyan diákok jelentkezhetnek, akik egész évre iratkoznak be, nekik egy X összeget kell havonta fizetniük, függetlenül az érkezés és távozás pontos dátumától. Emellett egy havi kauciót kértek el.

Ezen felül egy sima papírt kellett aláírnom nekem és az egyik szülőmnek, hogy elfogadom a házirendet (nem értem a logikát, már elmúltam 18, ez egy egyetemi kolesz). Ez a papír jogilag érvényes egyáltalán? Csak annyi áll a papíron, hogy "diák" és "szülő" aláírási helye. A kérdés, hogy idő előtti eltávozás esetén kötelező-e a hátralévő hónapokat kifizetni (a kauciót nem kapom ilyenkor vissza, ez benne van a házirendben).


2018. szept. 26. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hiányos infóból nem lehet a kérdésekre korrekt választ admi. De semmi okunk azt hinni, hogy ne lenne évényes, amit aláírtál.
2018. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Azért hívják szerződésnek mert jogilag megállja a helyét.

A szülőnek pedig azért kell aláírnia mert te nem dolgozol, így az anyagiakat is a szülő vállalja. Ha olyan diák megy a kollégiumba aki önmagáról gondoskodik, akkor ott nem kötelező a szülő aláírása, csak ez egy formanyomtatvány, mindenkinek ezt adják.

A kollégiumot diákok lakják akiket egységesen vesznek fel. A tanév közepén ha kimegy egy diák a koleszból, akkor lehet, hogy üres marad a helye a tanév végéig és ezzel veszteséget okoz a kollégiumnak. Ezért van így leszbályozva. A "függetlenül az érkezés és távozás idejétől" azt jelenti, hogy akkor is ki kell fizetni a teljes havi díjat ha 15-én költözik be valaki és már 20-án elmegy, nincs rész-kollégiumi díj ha csak kevesebb napot van ott, mint a hónap. Sokan próbálkoznak ugyanis azzal, hogy ha ő csak fél hónapot van ott, mert mondjuk hamarabb végez a vizsgáival vagy beteg volt és otthon volt 2 hétig, akkor csak a fele díjat kelljen fizetnie arra a hónapra.

Nem tudom milyen az a kollégium, hogy középiskolás vagy egyetemi, de feltételezem ha találnak a helyedre valaki mást akkor nem kell tovább fizetned a díjat ha már kiköltözöl. Nézz/kérdezz utána, hogy van-e várólista, mert ha van aki várakozik a kollégiumi üresedésre akkor megbeszéled a kolesz vezetésével, hogy te szívesen átadod neki a helyedet. Akkor ez nem kiköltözés hanem csere.

2018. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen infó kellene még? A kérdés az, hogy mik az érvényes szerződés alapfeltételei, adásvételi szerződésnél pl. 2 tanú, személyi számmal stb, de amikor albérletben voltam akkor is ez volt a procedúra.
2018. szept. 26. 20:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi értelme ennek így, ha el sem olvassátok amit írtam...
2018. szept. 26. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Elolvastam. Azért adtam neked választ. Arról nem tehetek ha nem tetszik.
2018. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék, ha nem tetszenek az eddigi válaszok itt vannak egy szerződés törvényes feltételei. Egyébként ahhoz, hogy érvényes legyen a szerződés még csak írásba se kell foglalni, szóbeli szerződés is lehet érvényes. És tanú főleg nem kell hozzá.

2018. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Hagyjuk már 😀
2018. szept. 27. 09:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!