Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én el akarok válni, de a...

Ha én el akarok válni, de a férjem nem. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A házat lehet értékesíteni, ha ő nem akarja?

2018. szept. 4. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
VálóPER. A házassághoz 2 igen kell. A megszüntetéséhez elég 1 nem is
2018. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Igen

Igen


Nem kell a masik beleegyezese hozza h elvalj. Beadod a papirokat es kesz. A targyalason kersz kenyszer ertekesitest ha a ferj nem akarja eladni. Vagy kifizetni teged.

2018. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is valahogy így gondoltam.
2018. szept. 4. 09:14
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Férjnél matadsz.
2018. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A házasság megszüntetéséhez valóban elég az egyik fél akarata, de a közös vagyontárgyakat illetően ajánlatos a feleknek maguk között megegyezniük, különben hosszú évekig eltarthat a huzavona és ebben a bíróság nem igazán tud határozni, csak a perköltség és az ügyvédi költség nő folyamatosan.
2018. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Igazad van, de csak a bonyolult jogi helyzetekben.

Ha van egy ház, amit együtt vettek, vagy építettek a házasságuk alatt, akkor az tiszta sor, pillanatok alatt határozatot hoznak, hogy fele-fele és innentől kezdve az az érvényes, amit a 2-es írt.

2018. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az nem elég, hogy el akarsz válni, annak, hogy kimondják a válást több feltétele is van. Nézz utána az érvényes jogszabálynak, régebben legalább 5 éves különélés kellett ha jól emlékszem.
2018. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kell 5 év külön ....

simán együtt is élhettek továbra is

2018. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!