Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Életveszélyes fenyegetés?

Életveszélyes fenyegetés?

Figyelt kérdés
Augusztus elsején hajnali 1-2 órakor szórakoztunk nyitott ablaknál, elég hangosan amikor arra lettem figyelmes hogy a lépcsőházban valaki kiabál. Nem tudtam kivenni amit mond, de gondoltam miattunk "balhézik". Szóltam a többieknek, hogy kicsit vegyenek vissza a hangerőből és becsuktam az ablakot, leengedtem a redőnyt. Másnap estefele cigiztünk a barátnőmmel a folyosón amikor az alattunk lévő emeleten az egyik lakó kijött és közölte, hogy hajnali fél kettőkor kijött és kiabált, hogy maradjunk csendben. Ellnézést kértem tőle, mondtam hogy igen, hangosak voltunk. Aztán közölte idegesen, hogy menjek le és beszéljük meg ott. Továbbra is mondtam neki, hogy ne haragudjon. Végül feljött, megállt a rács előtt és közölte, hogy én vissza szóltam neki. (Semmi ilyesmi nem volt, szerintem egy másik lakó lehetett) Mondtam, hogy nem szóltam vissza, de igen, hangosak voltunk amiért elnézést kértem. Majd mondta hogy ne nézzem hülyének, nem ma kezdte a szakmát (???) Végig ordibálva mondta, hogy kitépi a belem, rám gyújtja a lakást meg hozza a fegyverét. Kijött édesapám, ő is elnézést kért de vele is hasonlóan beszélt. Amint végzett a fenyegetéssel elment. Közben több lakó is kijött szóval 3-4 szemtanu is van. Ilyenkor mit tudok tenni?

2018. szept. 2. 17:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jogilag nem tudsz tenni sok dolgot.


Viszont annyit tehetsz,hogy az ilyen emberrel határozottan kell beszélni, nem szabad,hogy lássa rajtad,hogy beszartál.

2018. szept. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akár enyhén fenyegető stílusban megfélemlítve beszélj vele,ha akarsz!
2018. szept. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én egyszer mentem egy ilyen emberhez oda,és csak megkérdeztem mi a baja mert ha valami nem tetszik neki elintézhetem máshogyan is.
2018. szept. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kovpet ***** válasza:

"hajnali 1-2 órakor szórakoztunk nyitott ablaknál, elég hangosan"


Bocs, de mi a fenét gondoltál? Hogy akinek másnap korán kell kelnie, az majd tapsikol ennek?

Leszartad a világot, csak te számítottál. Most, hogy téged szarnak le, az már nem tetszik, mi?

2018. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Magasról tojsz rá. Azért fújta csak a hülyeségeit, a fenyegetéseit, hogy megfélemlítsen, hogy betoj tőle és bármit mond az innentől fogva úgy legyen. Legrosszabb, hogyha ilyenkor bekussolsz. Udvariasan legközelebb megkéred, hogy fejezze be a fenyegetéseit, ha nem tud normális párbeszédet folytatni, akkor ne is mondjon inkább semmit, ha folytatja ott hagyod a fenébe és felvilágosítod, hogyha követ, kiabál veled, stb. abból már simán meg lehet oldani, hogy zaklatásért feljelentsd.
2018. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
Kis esze lenne a csávónak rádhívja a rendőrséget és feljelent. Hajnal 2-kor zajolsz és még te vagy megsértődve. Én lecsaptalak volna, simán meg éri egy kis testi sértés. Akkor legalább megtanultad volna. Valószínű hogy nem csak azt az 1 embert zavartátok.
2018. szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azzal egyet értek, hogy nem tetszett neki, hogy hangosak voltunk, sűrű bocsánatot is kértem emiatt, de azzal nem tudtam mit kezdeni, hogy egy másik lakónak is elege lett és valami olyasmit mondott a kedves fenyegetőző lakónak, hogy "kussoljon" vagy valami ilyesmit. Inkább attól volt kiakadva és nem attól hogy zajongtunk. Na meg inkább hívja rám a rendőrt (velük legalább lehet beszélni) csendháborításért mint gyújtsa rám a lakáts.
2018. szept. 3. 16:13
 18/18 anonim ***** válasza:

Na látod másik lakó tudja hogy kell beszélni az ilyen patkánnyal!


Hívj rendőrt amikor.fenyegetőzik,csak az a lényeg hogy legyen idegbeteg,mikor kiérnek a jardok

2018. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!