Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapnék, ha úgy megverném...

Mit kapnék, ha úgy megverném apámat önvédelemből, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülése lenne? Életveszélyes fenyegetés után, ha nekemjönne és pl lerugnám a veséjét? Vagy kirugnám a fogát, eltörném az orrát?

Figyelt kérdés

Igazából feljelenteni nem merne, mert le is csuknák, annyi bizonyítékom van ellene. Meg az egész utca tudja milyen, mindenki vallana ellene. Többször nekünkjött már. Mostmár vissza kéne neki ütni, de úgy, hogy minimum az orra betörjön. Erőmből kitelne, a lelkiismeretem és bátorságom nem engedi.

Gondoltam már arra is, hogy pár haverral egy nap elkapni, és megfosatni, de az nem jó, mert akkor feljelenthet. Így tegye nyugodtan, ismerek jó ügyvédeket. Meg a bíróság a közel egy napi (!) anyag meghallgatása után azt is elhinné, ha csak hazudnék. Nem lehet róla olyan rosszat hazudni, hogy ne legyen hihető. Amikor az egész családját megfenyegeti életveszélyesen? Veri a feleségét? Folytogatja? Kék-zöld foltos a combja? Hát az ilyen férgekről bármit elhiszek. Nekimegy a saját gyerekének? Azt mondja neki, hogy amíg otthon lakik, addig ki is nyírhatja? Amikor már a szomszéd kérdezi a családjától, hogy mi a fenéért nem hívják ki a rendőrséget? Amikor már a másik szomszéd a fiát elhívja, hogy hívják ki a rendőrséget, mert nem bírja amit az az állat csinál a családjával? Amikor olyanokat ordítozik, hogy kinyír?

Szemét dög, bár ne lenne az apám. Nagyon ott tartok, hogy visszaütök, és azt ő járja meg.


2013. máj. 19. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
mennél bőrtönbe remélem. Csak poén volt a kérdésed, remélem
2013. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%

"megfosatni,


Ez alatt mit értesz?

2013. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. örülnék ha csak vicc lenne, és mondom önvédelem, azért súlyosabb esetekbe is csak felfüggesztett jár, ha valaki meg is hal

2. jól elverni a nyomorékot

2013. máj. 19. 22:25
 4/21 anonim ***** válasza:
ha úgysem mer feljelenteni...
2013. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha jogos önvédelem, akkor nem büntetnének meg, bár bizonyítanod kellene tudni, hogy valóban jogos önvédelem volt-e, például ha anyud is ott van, akkor ő tud melletted tanúskodni (ha mer). Attól is függ a büntetés mértéke, hogy vagy-e már 18 éves. Ez volt a kérdésedre a válaszom. Viszont miért nem jelentitek ti fel? Ma már a csapból is a családon belüli erőszak elleni küzdelem folyik, anyudnak orvosi látletet kell vetetni a kék-zöld foltokról, a szomszédokat felkérni tanúskodni, a fenyegetőzésekről, ordibálásokról titokban hangfelvételt készíteni. Ha bebizonyosodik a családon belüli erőszak, akkor távoltartási végzést is hozhatnak az apád ellen.
2013. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Tibi atya imádkozzon értem fiam, nem lenne jobb egyszer elmenni és eggyütt inni vagy kulturáltabb családban a templomba elmenni és a papnál meggyónatni mindent? Erőszak erőszakot szül...
2013. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És mit ér az a távoltartási végzés? Max 60 napra lehet, utána meg minden folytatódna, csak durvábban.
2013. máj. 19. 23:32
 8/21 A kérdező kommentje:
ó 6-os, ahhoz a döghöz hozzá se lehet szólni, amúgy ne papolj nekem, ha lenne isten hogy engedne ekkora férgeket élni, amúgy meg református vagyok.
2013. máj. 19. 23:34
 9/21 anonim ***** válasza:
tényleg nem értem eddig miért nem hívtál rendőrt.
2013. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Mert mit csinál a rendőr? 72 óra távoltartás, utána meg megint kezdi, csak még durvább lesz. Vagy 72 óránként jöjjenek a rendőrök? Jobb ha ideköltözik a kapitányság. Oké, tudom, utána a bíróság ad ki 10-60 napig terjedő további távoltartást, és ha az letelik? Akkor kezdjük előröl? Anyám elválni nem akar, mert még mindig szereti azt a dögöt. Meg nincs hova menni. (2 házunk van... a másik üres) igaz nem egy palota, de egy 50-esből ki lehetne pofozni. Én hívjam ki a rendőrt? Utána én leszek a fekete bárány. Majd valamelyik szomszéd megunja, és kihívja.

Ma hajnal 3-kor elkezdett ordítozni, akkor jött haza. Hogy hol volt nem tudjuk. Bár haza se jött volna...

2013. máj. 20. 10:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!