Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapnék, ha úgy megverném...

Mit kapnék, ha úgy megverném apámat önvédelemből, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülése lenne? Életveszélyes fenyegetés után, ha nekemjönne és pl lerugnám a veséjét? Vagy kirugnám a fogát, eltörném az orrát?

Figyelt kérdés

Igazából feljelenteni nem merne, mert le is csuknák, annyi bizonyítékom van ellene. Meg az egész utca tudja milyen, mindenki vallana ellene. Többször nekünkjött már. Mostmár vissza kéne neki ütni, de úgy, hogy minimum az orra betörjön. Erőmből kitelne, a lelkiismeretem és bátorságom nem engedi.

Gondoltam már arra is, hogy pár haverral egy nap elkapni, és megfosatni, de az nem jó, mert akkor feljelenthet. Így tegye nyugodtan, ismerek jó ügyvédeket. Meg a bíróság a közel egy napi (!) anyag meghallgatása után azt is elhinné, ha csak hazudnék. Nem lehet róla olyan rosszat hazudni, hogy ne legyen hihető. Amikor az egész családját megfenyegeti életveszélyesen? Veri a feleségét? Folytogatja? Kék-zöld foltos a combja? Hát az ilyen férgekről bármit elhiszek. Nekimegy a saját gyerekének? Azt mondja neki, hogy amíg otthon lakik, addig ki is nyírhatja? Amikor már a szomszéd kérdezi a családjától, hogy mi a fenéért nem hívják ki a rendőrséget? Amikor már a másik szomszéd a fiát elhívja, hogy hívják ki a rendőrséget, mert nem bírja amit az az állat csinál a családjával? Amikor olyanokat ordítozik, hogy kinyír?

Szemét dög, bár ne lenne az apám. Nagyon ott tartok, hogy visszaütök, és azt ő járja meg.


2013. máj. 19. 22:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

költözz el!

2013. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
16 leszek. Hát az lesz, hogy elköltözök, csak a 16.-ot be kell töltsem. Ez szeptemberbe lesz, utána szabadon megválaszthatom a tartózkodási helyemet.
2013. máj. 20. 14:55
 13/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nem voltam iylen helyzetben sosem szerencsére. Így amiket írok, csak ötletek. Lehet, hogy nem jönnek be, lehet hogy nem valódiak... De hátha valamilyen ötletet ad neked... Sztem vedd rá anyukádat, hogy váljon el, és költözzetek el másik városba. Próbáld törvényesen elintézni. A kis priusz is priusz. Nem éri meg. Másrészről meg talán kérhetitek a rendőrséget, hogy segítsenek új életet kezdeni valahol máshol titokban, mert féltek, hogy rátöktör apukád... nameg el kéne adni legalább az egyik házat, ingóságokat, abból lenne pénzetek is. (lehetne ezt titokban is csinálni, h apud ne vegye észre). Ez egy ördögi kör, amiből ki kell törni. Az, ha otthagyod anyudat nem megoldás. Ha szereted, rá kell tudnod venni, hogy az, aki megveri, fojtogatja, az már nem szereti, ez nem szeretetből van! Próbálja meg elengedni, mert egyszer ebbe fog belehalni. Eleinte biztos nehéz lesz, de ha kitartotok egymás mellett, minden rendben lesz. Nem kell senkinek szólni, hogy hová költöztök, és akkor nem talál meg. Budapestet ajánlom, sok a lakás, (40000ért már lehet kapni 1 nagyszobás albérletet), van munkahely, rengeteg iskola. A helyetekben mindent elfelejtenék, ami odaköt, ahol most vagytok... Mert ez egy rémálom lehet:S Tudom, hogy ha szeretet van a családok között, a legnehezebb helyzetből is kimásznak. Nekem kicsit más a történetem, de az enyém sem volt leányálom. Nagyon drukkolok nektek!!!!
2013. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ha szeretet van a családok között, a legnehezebb helyzetből is kimásznak.


*családtagok

2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

szerinted ha most elköltöznél akkor kerestetnének?Mert ha nem,akkor nyugodtan elmehetsz

Vagy incs egy rokon aki befogadna?Akkor fel is jelenthetnéd Van ingyenes jogsegély szolgálat azt is megpróbálhatod,elmondják,hogy mit tudsz csinálni.

2013. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Másik városba költözni nem fogunk. Hova költözni lenne, de még ezt a 3 hónapot ki kell várjam, mert addig is basztatni fog, ha elköltözök. Utána már nem nagyon tud...
2013. máj. 21. 14:42
 17/21 anonim ***** válasza:

akkor vagy kivárod a három hónapot,vagy elmész,hátha nem basztat.

A harmadik lehetőség amit nem ajánlok szívesen egy 16 éves gyereknek,főleg,hogy nem tudom milyen ember az apád,hogy megpróbálod ˇ"átvenni az irányítást". Csak ez rizikós,mert vagy meg tudod félemlíteni ha látja,hogy már nem hagyod magad,vagy még nagyobb agressziót váltasz ki belőle.

2013. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Még sosem csináltam végig ilyet, úgyhogy nincs benne tapasztalatom.


Szerintem a gyámhatóságon kérdezd meg.

16 évesen valóban a szüleid belegyezése nélkül is elközözhetsz (ha a gyámhatóság engedélyezi, és ha van, aki fogad).



Azonban nem kell feltétlenül megvárnod a 16 évedet, tehát szerintem csak ezért ne várakozz. Hiszen az otthoni ordítozás, fenyegetés, meg a verés állandó látványa önmagában is gyámhatósági ügy, veszélyeztetés. Veszélyeztetés esetén akárhány évesen elhelyezhet a gyámhatóság más felnőtthöz, 14, 13, 8 évesen is.


Az jó ötlet lenne ha bemennél az önkormányzatnál a gyámügyi osztályra, és az előadóval megbeszélnéd a dolgot? Nagyjából neki azt kell nézni, ami Neked a legjobb (a lehetőségeken belül). Szóval kicsi az esélye annak, hogy a Te akaratod ellenére tegyen valamit, szóval nem kell félned tőle. 15-16 évesen a Te akaratodnak döntő súlya van.


Ha mégis inkább névtelenül szeretnéd megtudni, hogy milyen lehetőségek vannak, akkor erre ezt a két névtelen telefont tudom:


[link]


[link]

2013. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

,,Anyám elválni nem akar, mert még mindig szereti azt a dögöt.''


Ezek nagyon-nagyon veszélyes helyzetek. Az ilyesmi magától nem oldódnak meg, mert az ilyen emberek olyannyira labilisak lelkileg, érzelmileg, hogy szinte sosem veszik észre magukat. Az ilyen családban saját törvények alakulnak ki, amelyek betegesek és lehúzzák az embert lelkileg, érzelmileg is, mint egy örvény. Talán ezért is érzed, hogy kell a külső beavatkozás.


A verés amit írsz, persze botrányt jelentene, és talán-talán a külvilág beavatkozását is elhozná, de túl kockázatos szerintem. Kis verés inkább csak apád bosszúvágyát keltené fel (nehéz lenne éjszaka nyugodt érzéssel aludnod, mert mi van, ha orvul támadna meg aztán bosszúból), a kérdésedben leírt tervezett nagyverést pedig nehéz (lehetetlen) lenne jól kézben tartani, bekalibrálni, mert elfajulhat. Nem az a baj vele, mintha erkölcsileg bűnös dolog lenne, hanem az a baj vele, hogy nagyon könnyen válik irányíthatatlanná.



A nagyverés, amit írtál, azért nagyon nehézkes, mert ha nem centized ki jól, akkor halállal is végződhet, ilyenkor pedig nem feltétlenül számíthatsz valami különösen gondos jóindulatra vagy egyáltalán hozzáértésre a bíróság részéről (ld. Simek Kitty per). . Elképesztő tudatlanságról tanúskodó, igazságtalan bírói ítélet is születhet. Nem mindenki ért ahhoz, hogy mit is jelent igazán az, hogy egy gyerek a bántalmazások állandó légkörében kell hogy felnőjjön.


Egy ilyen nagyverést lényegében lehetetlen jól ,,kicentizni'', ,,kiméricskélni'': vagy hatástalan lesz (és kiteszed magad a bosszúnak), vagy pedig ,,túl jól sikerül'', és Kitty sorsa várhat rád. A kettő között olyan vékony az ösvény, hogy azt szinte lehetetlen eltalálni. Hiszen egy egész élet keserűsége fog kitörni Belőled a verés pillanatában, ilyen helyzetben meg lehetetlen jól méricskélni.


Szerintem felnőttekkel beszélj inkább, hozzáértő külső felnőttekkel: akár a névtelen segítő telefonos szolgálatosokkal, akár a gyámügyesekkel. Ez szinte biztosan sikerülni fog. Ha esetleg mégsem kapnál külső hozzáértő felnőttől segítséget, akkor inkább ezt kényszerítsd ki valahogy botránnyal (bemész a rendőrségre, önkormányzathoz vagy akár csak a suli tanárijába), és megtagadod a hazamenést. De erre szerintem nem lesz szükség: a gyámhatóságon is, a telefonszámokon is fognak tudni felelni a kérdéseidre.

2013. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem nem kell 3 hónapot várnod. Az is lehet hogy a gyámügyi előadód talál ki majd valami megoldást erre. Pl. a veszélyeztetésre való tekintettel azonnal elhelyez Téged ,,ideiglenesen'' azon a helyen, ahova szeretnél menni, aztán három hónap múlva meg kitölteti Veled a hivatalos papírokat, és véglegessé teszi a költözésedet. Vagy ilyesmi. Remélem jól felkészült gyámügyi előadó van a kerületetekben és fog találni valami azobbal működő megoldást. Elsősorban Téged hallgat majd meg, mit is szeretnél. Ha előre félsz attól, hogy az eljárás alatt szüleid terrorizálni kezdenének otthon, akkor mindjárt az elején kérd a gyámhatóságon, hogy legalább ideiglenesen, de azonnal helyezzenek el Téged máshol, addig is amíg az eljárás tart. Sajnos én nem dogoztam ilyen területen, ezért nem tudom, pontosan mik is a lehetőségek, de szerintem át lehet beszélni velük az ilyesmit, meg tudod kérdezni előre is. Ha meg nem tudsz bemenni a hivatalba mert messze van a megyeszékhely, akkor kérdezd meg a korább írt névtelen telefonszámokon, hátha ők tudják, hogy lehet az ilyesmiket csinálni. Az egyik számot hívtam már én magam is, igaz, nem a magam hanem egy másik gyerek nevében, ott igen segítőkészek voltak.
2013. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!