Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megakadályozhatom?

Megakadályozhatom?

Figyelt kérdés

A lányom háborús területre akar költözni a barátjához, akit élőben még soha nem látott, csak interneten beszélnek mát lassan egy éve. A családjánál laknának.

A lányom elmúlt 18 éves.

Tehetek bármit is ellene?


2018. aug. 21. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2018. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem. 18 elmúlt,deėrdemes lenne egy anyai/atyai pofonnal helyrebillenteni az agyát így felnőttkėnt is, haez igaz sztori. Nameg kicsit komolyan elbeszėlgetni vele.
2018. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Inkább csak beszélgetni. Ha erőszakkal akarod visszafogni, akkor félig oda is menekül.
2018. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
18 éves, jogilag felnőtt szóval nem tehetsz semmit. Ha menni akar hát menjen...
2018. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem akadályozhatod meg, de ülj le vele beszélgetni.

Nekem külsős szemmel nagyon nem tetszik ez a dolog. Háborús terület eleve nem jó jel, egy év pedig nem sok idő, úgy, hogy én nem ismerek senkit, és a lányom is csak azt az egy barátját.

2018. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha mindenáron találkozni akar a sráccal, akkor mondd meg a lányodnak, hogy először jöjjön el hozzátok a fiú és találkozzon vele ott.


Egyébként elég felelőtlen, korábban ki kellett volna már neki osztani egy-két pofont.

2018. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Talán úgy kellett volna nevelni, hogy ne szeressen bele arabba! Egy újabb magyar lány, akinek arab gyereke lesz...
2018. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Igen, bármit tehetsz, ha ez alatt nem a jogot érted. A jog adott, és egyébként sem alkalmas semminek se a megakadályozására (gyilkolni tilos, mégis megteszik).


A bármit kizárólag a te képességeid határolják. Értem én a fellángoló szerelmet, azt is, hogy adott ponton nehéz bármit mondani. Mert a szülő erre a problémára (is) már 18 évvel ezelőtt megkezdte a válaszadást. Ezért a probléma itt az, hogy korábbi önmagaddal kell szembeszállnod. Lehet, hogy ezt a lányod nem tudná így megfogalmazni, de erről van szó.


Induljunk ki a feltétlen szerelemből. A szerelem igaz, de ebből nem következik, hogy hülyének is kell lenni. Egy lehetséges válasz ezért, hogy "oké, de ne te, hanem ő. Jöjjön ide". Az első tehát az, hogy nem a szétválasztás, hanem az ésszerű megoldás. A második már lehet a kapcsolat firtatása. Ebben a gond: aki ismeretlenhez akar menni, annak igen nyomós oka van erre. Ez ugyanis alapvető emberi tulajdonságoknak (ösztönnek) mond ellent. Hacsak a választásnál nem az tűnik előnyösebbnek. Én ebbe bele se akarok gondolni, de neked kötelező. Mégpedig nagyon alaposan és nagyon önkritikusan.


Nem lehet ilyen mélyreható kérdésben ismeretlenül felelőtlen választ adni, emberi sors alakítását felvállalni. De azt mondom: kizárólag te tehetsz ellene! Kizárólag neked kötelességed ellene tenni! Ehhez mindenekelőtt vonulj el, gondold végig ezt a 18 évet nagyon alaposan és nagyon aprólékosan. Meg kell találnod a választ a távozni akarásra. Mert azt csak te tudhatod, a lányod a legnagyobb jóindulattal sem lenne képes rá. Amely jóindulatban én kénytelen vagyok kételkedni, és lehetséges, hogy neki adnék igazat.


Tehát kezdd el, míg nem késő. És ebben még a háborús övezet a kisebbik baj. Bárhol is van az.

2018. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

"gyilkolni tilos"


Valójában nem.

2018. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod megakadályozni.Korábban kellett volna.
2018. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!