Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem? Valaki...

Mit kellene tennem? Valaki valami kézzel fogható dolgot mondani, amivel megakadályozhatom, hogy eldobja az életét? (többi lent) SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

sziasztok! valaki segítsen nekem!

van valaki, akivel x évig voltam. sok volt a vita, a kétely, minden. aztán fél év után újra akarta kezdeni. nos, a vége az lett, hogy bedilizett, és most ki akarná magát nyírni, mondván: " nélkülem nem tud élni." úgy betojtam, hogy sírva hívtam fel. még most is zokogok. van egy közös barátunk, és rá volt féltékeny, de semmi oka nem volt rá. csak barátok vagyunk. aztán elkezdett elbúcsúzni tőlem, meg majdnem mindenkitől, és most, hajnali fél 2 előtt itt remegek, hogy vajon ír-e még idegtépő üzeneteket, amikre nem válaszolok, vagy ha igen, akkor veszekedek. nagyon félek. ha ő meghalna, vinne magával engem is. a szívemet, a lelkemet, mindent. szeretem, de össze vagyok zavarodva. az agyam és a szívem mást diktál. megkérdeztem, hogy nem lehetnénk-e barátok, azt mondta nem.


hogyha miattam csinál baromságot, utána hogy legyen merszem tükörbe nézni, ami azt ordítja eszeveszettül, hogy " gyilkos vagy!!!" ?

hogy legyen elég önbizalmam, hogy legyen lelkierőm megbízni másokban, akik segíteni akarnának? hogy nézzek a családja szemébe, ha megteszi?

sehogy! a legjobb, ha utána kb bezáratom magam egy diliházba, ahol majd gyógyszerekkel mérgeznek meg.

vagyis, ez lenne a legegyszerűbb. de sajnos nem lehet.

hiába mondtam neki, hogy ha elesett, álljon talpra és mosolyogjon, nem hatott rá. valamelyik nap elutazik valakihez. remélem, ő majd lelket önt belé, mivel neki is volt hasonló helyzete.


nagyon gyűlölném magam, ha valamit csinálna miattam.


szerintetek mit tegyek? próbáljak meg vele beszélni mindenről? de már mindent ezerszer átbeszéltünk.

sokszor volt már ilyen, de most nagyon komolyan vettem. pedig nagyon sokszor csinált már ilyet velem.

lehet, hogy csak megszokta, hogy ezzel meg tud fogni?


2014. jún. 12. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy segítesz neki: Tudsz egy helyet, ahol elég erős a sodrás, pénteken reggel elviszed oda, hétkor mész érte.

Meg fog lepődni.

Aztán még majd kikéri magának, hogy meg akarod ölni.

Meg hogy ilyen korán kell kelni.

Csodálkoznék, ha eljutnátok a második sarokig...

2014. jún. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt zsarolásnak hívják, te meg hagytad magad. Egy ilyen éjszaka után minimum üvöltve küldd el az önző anyjába, és soha többet ne állj vele szóba. Addig fogja csinálni, amíg ezzel meg tud fogni.
2014. jún. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érzelmi zsarolás,ne hagyd magad!Aki öngyilkos akar lenni,az nem kürtöli világgá,szép csendben megteszi.Hidd el nem fog csinálni semmit!Az első válaszolónak igaza van!
2014. jún. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érzelmi zsarolás. Akire ennyire hangoztatja, hogy öngyilkos lesz, úgy sem teszi meg.
2014. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1, az ilyen "fenyegetőzés" 99,9%-ban csak zsarolás. Hatni akar rád és nincs a kezében semmi. Ha belemész a játékba csak buksz rajta.

2, az öngyilkosság azért öngyilkosság, mert NEM TE ölöd meg, hanem Ő öli meg magát. Az ő felelőssége nem a tiéd. Ettől te nem leszel gyilkos. (hülye példa de érzékletes: Írsz egy szomorú dalt aminek hatására valaki öngyilkos lesz. A te felelősséged? Francokat).

3, a leírásodból egyértelműen érződik, hogy tud ezzel hatni rád. Ez a legnagyobb gond. Bűntudatot kelt és ennek az egésznek ez az alapja. Bűntudatra nem lehet kapcsolatot építeni. Ha kilövöd a bűntudatot akkor nem ér vele semmit.


Szerintem a legjobb megoldás, ha határozott és következetes vagy. A viselkedése gyerekes, kezeld gyerekként. Jelentsd ki, hogy ezzel nem megy semmire. Kezdjen új életet, ha akarja segítesz neki de kapcsolatról szó sem lehet. Fontos lenne tudatosítani benne, hogy az öngyilkossággal semmit sem ér el, mert nem fogod magad bűnösnek érezni magad az ő hülyesége miatt.

2014. jún. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hahh... az én ismerősöm is ezzel fenyegetett, a különbség az volt, hogy én nem akartam róla lebeszélni, azt mondtam neki, hogy jó. Én nem mondtam neki, hogy a barátja leszek, még most sem kedvelem. Szánalmas utolsó húzása volt ez. Ez néhány éve volt és még mindég él... tudom mert néha-néha még írkál a fészbukon.
2014. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozok az előttem szólókhoz. Megszokta, hogy ezzel meg tud téged fogni. A te hibád csak annyi a szituációban, hogy nem vagy elég következetes és nem jelented ki neki konkrétan, hogy vége és kész. Ugyanis, ha te nem akarsz vele lenni, akkor semmi nem kényszerít rá téged erre. Ha kijelented, hogy te nem akarsz vele lenni, onnantól kezdve csak annyi a dolga, hogy elfogadja. Ha meg öngyilkos lesz, az is az ő dolga. Attól nem te vagy a gyilkos, és nem miattad tett ilyet.


Szóval ő is hibás, mert érzelmileg zsarol, és te is hibás vagy, mert nem vagy képes kész helyzetet teremteni. Ha egyszer valakivel vége van, akkor szakíts vele, és utána ne legyen vele semmilyen kapcsolatod. Döntsd el, hogy vége van, és add a tudtára és onnantól kezdve menjen mindenki a maga útján. De a leírás alapján te elkezdtél vele még dumálgatni, lelkizni, visszafogadni, felajánlani, hogy barátok legyetek stb. Pont ez az, amire ő épít, ez a gyengeséged. Legyél nő, és mondd meg neki, hogy figyelj, vége, kész. Ha legelőször ezt megtetted volna, most nem tudna mivel zsarolni.

2014. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
sziasztok. köszönöm az eddig érkezett tanácsokat/véleményeket/válaszokat. igen, tudja, hogy meg tud vele fogni. és én elkerültem mindig, ő keresett fel. bár sokan nem csípik a környezetemben, már én sem szeretem úgy ahogy régen. sajnos a probléma az, hogy nagyon tudnak engem befolyásolni, hiába teszek bármit. lelkileg nem egyszer összetört az illető, ezért sokszor inkább nem is megyek sehova, nehogy más is olyanokat mondjon, mint ő mondott. na mindegy :) majd megjavulok. :) köszönöm mégegyszer. ja, és még él. :)
2014. jún. 22. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!