Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A személyi igazolvány másolatá...

A személyi igazolvány másolatát is elfogadja rendőr, ha igazoltat, vagy pl. dohányboltban, lottózóban az eladó, stb?

Figyelt kérdés
Elég szétszórt vagyok, így mindig személyi fénymásolatot tartok magamnál, nehogy elhagyjam az eredetit. Ezt rendőr/eladó elfogadja, vagy muszáj mindig az eredetit magamnál tartani? Amikor autót vezetek, akkor mindig van nálam az eredeti jogsi és forgalmi, azt az autóban tárolom.

2018. aug. 9. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Sot, ha csak korberajzolod, az is eleg.


Istenem, mekkora az allatkerted...

2018. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha rendőr igazoltat, akkor az eredeti kell neki, egy másolatról nem fogja tudni, hogy valódi-e vagy csak nyomtattál valamit.

Egy eladó elfogad egy színes másolatot talán.

tanulj meg vigyázni az igazolványodra, mert ez fontos és nálad kell legyen.

A másolatot tartsd otthon, hogyha elveszted az eredetit, akkor tudd az azonosító számát, egyebeket vagy éppen az elvesztésekor ne kerülj hirtelen gondba, hogy nincs róla másolatod sem.

A TAJ kártyádat, adókártyádat nyugodtan hordhatod magadnál másolat formájában, azoknak csak a rajta levő szám szempontjából van jelentősége, de a lakcímkártyádat már szerintem szintén nem fogadják el még a postán sem ha csak másolat. Bár gondolom ez is ügyintézőtől függ.

2018. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőtől hadd kérjek bocsánatot hogy kérdezni mertem, másodiknak köszönöm!
2018. aug. 9. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem készpénzt se tarts magadnál mert még elhagyod. Fizess mindig egy ötezres fénymásolattal.
2018. aug. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Nen fogadják el.

Az ilyet használatra amúgy sem érdemee nagyon mutogatni mert még okirat hamisítás lesz a vége...

2018. aug. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
63%
Így van, elegendő a személyi másolata, ha van mellette egy igazolás amit a háziorvosod ír, bizonyítva, hogy szétszórt vagy. Ezt az iratot természetesen a jegyzővel kell hitelesíttetni. Na persze a biztonság kedvéért ezek is csak másolatok legyenek, mert mint írtad, Te "elég szétszórt vagy". :D
2018. aug. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, ne haragudj meg a lökött válaszokért, elsőre nekem is volt késztetésem valami hasonló marhaságot írni - jó néha kicsit kiereszteni a gőzt amikor nem valami fikázós kérdés van éppen.

Magas labda volt a kérdés, sokan le is ütötték, ne vedd magadra, inkább csak annak szól, hogy a többi kérdés túl sok indulatot gerjeszt!

2018. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!