Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekménynek minősül?...

Ez bűncselekménynek minősül? Szexes dolog

Figyelt kérdés

Egy lány arról panaszkodik, hogy szórakozóhely látogatása alkalmával ilyen szituba keveredett


"Elvitt kocsikázni, és egy erdő mellett azt mondta kiszálok,vagy beveszem a számba. És sötét volt, féltem volna kiszálni . "


Kérlek írjátok meg, hogy hivatalosan van-e képzettségetek a témában. Mert jogi érzékem nekem is van (persze a kettő csak együttesen hasznos)



2018. aug. 5. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Képzettségem nincs, de ez erőszaknak semmiképp nem erőszak, ahhoz tevőleges ellenállás kell, nem pedig beleegyezés. Hétöznapi szóhasználatban ez max zsarolás, de nem hinném, hogy ez megállna a bíróságon, mert nincs vagyoni hátrány. Igazából kiszállhatott volna, és elsétálhataott volna. Végül is senkinek nem kötelessége ingyen vagy ellenszolgáltatás nélkül fuvarozni bárkit is. Más ötletem meg nincs, miért is lehetne itt felelősségre vonni bárkit is. De hátha másnak van...
2018. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Most erre mit mondjunk. Beülsz éjszaka egy idegen férfi autójába. Aztán vagy negtörtént amit állitasz vagy nem. Vagy a beleeggyezéseddel történt de meggondoltad magad vagy tényleg kényszer hatására.

Aki állit valamit annak kell bizonyitékkal alátámasztani a vádat.


Egy nő bemegy a boltba és 20 ezressel akar fizetni. Azt mondja a boltos, Hölgyem ez a bankjegy hamis. Akkor engem megerőszakoltak!

2018. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Szexuális kényszerítés, Btk. 196. § (nem szexuális erőszak, Btk. 197. §). Jogi egyetem, 30 év büntetőjogi gyakorlat.
2018. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor ehhez elég ha a nő azt állitja, hogy kényszeritette a pasi, aki lehet, hogy ott sem volt?

Hogyan kell bizonyitani a nőnek, hogyan tud védekezni a férfi?

2018. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az két teljesen különböző dolog, hogy egy leírt magatartás bűncselekménynek minősül-e, és ha igen, milyennek, illetve az, hogy bizonyítható-e.


Az első kérdésre elegendően pontos leírás és megfelelő jogi tudás mellett biztonsággal lehet válaszolni. Ezt tettem én a #3-ban.


A második kérdésre csak az ügy összes iratának, adatának és bizonyítékának az ismeretében lehetne válaszolni, ezért azt sosem tenném meg egy egymondatos leírás alapján.

2018. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!