Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A párom köthet eltartási...

A párom köthet eltartási szerződést az anyjával, ha a háznak több tulajdonosa van?

Figyelt kérdés
A ház fele a párom anyjáé, 25-25 % meg a páromé, ill. a tesójáé.
2018. aug. 5. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg köthet, de csak az anyja részéret vonatkozik, nem az egészre, azaz a testvér része marad az övé, mert az független a szerzödéstöl.

Az egyetlen, aminél számít, hogy az anya részé a halála után nem öröklödik, hanem egyböl a párodé az eltartási szerzödés alapján.

2018. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. aug. 5. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Köthet, csak semmi értelme, a ráeső részt amúgy is ő örökölné. Esetleg az anyja részéről lenne értelme kötni, ha eddig nem tartotta el.
2018. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ha a párom nem kötne eltartásit az anyjával, és az anyja meghalna akkor a ház 50-50%ban lenne a párom és testvére nevén.

Ha megkötik a szerződést, és az anyja ha már nem lennem akkor 75 % tulajfonjog lenne a párom nevén.

Az az igazság a párom testvéréről smemit nem tudni, hol van, mit csinál.

Azt akanák valahogy elérni, hogy a páromnak legyen majd több tuladonjoga a házban.

2018. aug. 5. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Az lényegtelen, hogy mekkora a tulajdonrésze, ettöl még a résztulajdonosnak minden joga megmarad és ebböl nem lehet kizárni. Tehát bármikor beköltözhet, vagy kérhet a saját lakrészére lakáshasználati díjat, eladni csak a beleegyezésével lehet, szóval ilyen szempontból nincs értelme.

Sokkal okosabb megvenni töle a lakrészét, akkor a párod lesz a kizárólagos tulajdonos.

2018. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennek nézzetek, kérdezzetek utána ügyvédnél is, mert szerintem hiába az eltartási szerződés, ha a testvér felbukkan a halála után, akkor joggal követelheti a köteles részt az örökségből. Az nem lesz ugyanakkora része a háznak, mint most lenne, vagyis az anya 50%-os résztulajdonának fele, de akkor is lenne belőle valamekkora. Talán a kitagadás az örökségből lenne hasznos út ha az anya is tényleg azt akarja, hogy a már a nevén levő 25%-nyi résznél ne legyen több a másik gyereké.
2018. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eltartási szerződés esetén nincs köteles rész, az eltartó lesz a teljes jogú örökös, ha legalább 2 évig fennáll az eltartás az örökhagyó halála előtt.

A kitagadás egyébként is elég bonyolult és támadható dolog.

De mint az # 5 is írja, sok jelentősége nincs jogilag, hogy mekkora rész van az illető tulajdonában, ettől a másik még ugyanúgy örökös, ugyanolyan jogokkal. Csak mondjuk olcsóbban lehet megvenni tőle a részét. (Ha Mo-on van, bejelentve, akkor a lakcímnyilvántartás alapján elő lehet keríteni.)

Az anyai rész megvásárlása - papíron -, vagy ajándékozás se rossz ötlet, azt nem tudom, melyik módszer kerül kevesebbe összességében.

Az ajándékozás hátulütője lehet, hogy 10 éven belüli elhalálozás esetén osztályra kell bocsátani, vagyis részt kérhet belőle a testvér.

2018. aug. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os: az eltartási szerzödés NEM öröklés és NEM végrendelet, hanem a gondozás fejében megveszik/megkapják az ingatlant, ezért NINCS köteles rész sem.
2018. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!