Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúgtak a munkahelyenről,...

Kirúgtak a munkahelyenről, mert kék a hajam. (? )

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hétben kékre lett festve a hajam és azt mondták, hogy így nem dolgozhatok náluk.

Ezt megtehetik? Nem rasszizmus a kékhajúalk szemben?

A kolegáim kiálltak mellettem, hogy nagyon jó munka erő voltam, és azt mondták, hogyha olyan lesz, mint régen, akkor vissza mehetek.

De nem volt az olyan jó munka, hogy vissza menjek. Feljelentést akár tehetnék?



2018. aug. 2. 14:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én simán bevinném olyan kozmetikáshoz a kutyám.

Az számít, hogy jól dolgozzon, nem az, hogy hogy néz ki. Az egyik fodrászomnak mindig patent volt a haja, meg a külseje, és a vége felé már okádék munkát adott ki, hogy vállalhatatlan. Kerestem újat, kontyba volt a haja, nem volt kis estélyibe a teremben, de olyan jól dolgozik, hogy mindig kap borravalót.


Itt is csak olyan kommentek vannak, hogy bohócot én se vennék fel, de az engem nem érdekel, hogy Ti kit/mit vennének fel, hanem hogy jogilag megteheti-e vagy sem, indíthatnék-e pert vagy sem.

2018. aug. 2. 17:37
 12/16 anonim ***** válasza:
64%
Tudod, hogy hogyan kell munkaügyi pert indítani? Tudod mennyibe kerül egy ügyvéd, perköltségek, ha esetleg veszítesz? Tisztában vagy ilyenekkel? A prolik imádnak ezzel a feljelentősdivel/peresdivel dobálózni 😀
2018. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyenlő bánasmód hatóság?

A górénak van köze ahoz hogy milyen színű a hajad? Nincs...

2018. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
12# Ez senkit nem érdekelt, kár volt koptatni a billentyűt
2018. aug. 2. 19:19
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem értem miért vagy felháborodva, az elején több jó választ is kaptál, hosszabban és rövidebben is kifejtve.


Leírom neked pár szóval, hogy világos legyen: mivel pincér vagy, ezért valószínűleg kirúghatnak nem megfelelő megjelenés miatt.

2018. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Megértelek, szegénykém. A szüleid valószínűleg mindentől óvtak tinikorodban, ezért most felnőttként akarsz idétlenül kinézni. Nekem mondták anno, mikor pubertás voltam, hogy nyugodtan csináltassak piercinget, festessem a hajam, stb., mert egy tinilánynak ezt még elnézik, de egy 30 feletti nőt már idiótának néznek. Ki is használtam. Volt hófehér hajam, piercingem is, de egy idő után, olyan 18-19 éves koromban beláttam, hogy ez nem opció az önkifejezésre és nem is célszerű. Meg senkit sem érdekel amúgy sem. Mindenki volt hülye gyerekként, kamaszként. :D


De azt azért elárulhatnád, hogy egy felnőtt nőt miért tesz boldoggá egy kék frizura. :D Szerintem nem kell náluk leragadnod, ha nem fogadják el. Mindenhol van dress code, megszabhatják egy igényesebb munkahelyen, hogy hogyan nézhetsz ki. Ez szüleim korában is így volt, most is így van, nem újdonság. Fura, hogy te ezen meglepődtél.


Keress inkább másik munkahelyet, ahol elfogadják ezt. Biztos lesz olyan is.

2018. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!