Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúgtak a munkahelyenről,...

Kirúgtak a munkahelyenről, mert kék a hajam. (? )

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hétben kékre lett festve a hajam és azt mondták, hogy így nem dolgozhatok náluk.

Ezt megtehetik? Nem rasszizmus a kékhajúalk szemben?

A kolegáim kiálltak mellettem, hogy nagyon jó munka erő voltam, és azt mondták, hogyha olyan lesz, mint régen, akkor vissza mehetek.

De nem volt az olyan jó munka, hogy vissza menjek. Feljelentést akár tehetnék?



2018. aug. 2. 14:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kékhajúakkal*
2018. aug. 2. 14:55
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Tudod mi az a rasszizmus? Nem.

Kamu a sztori, senkit nem rúghatnak ki ilyen indokkal, kivéve akkor, ha valami putri helyen dolgoztál, valami legalja kisvállalkozónál, aki be sem jelentett, plusz feketén kaptad a pénzt. Mellesleg nem lehet túl sok esze annak aki kékre festeti a haját. Menj feljelentést tenni, van pénzed ügyvédre?

2018. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol dolgozol. Ha pl. bankban, akkor a szerződésben le van írva az elvárt megjelenés. Viszont ha pl. bolti eladó vagy, akkor nem.
2018. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkahely volt ez? Azt nézd meg, hogy az etikai kódex mit ír (ha van). Én irodán dolgozok nálunk is meg van szabva pl. hogy a nők ne legyenek nagyon kirívó öltözetben (túl rövid szoknya, mély dekoltázs), a férfiak pedig viszonylag elegánsan nézzenek ki (nem kell öltöny, nyakkendő, stb, de azért ne is atléta meg lyukas farmer és hasonló legyen).
2018. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Étteremben voltam behívó ember.

Viszont olyan kolegám is van/volt, aki széjjel volt varrva, 5 piercingje volt csak az arcán, ő meg pincér.

Nekem áfonya kék lett hajam, és ennyi. Még csak egy tetkóm sincs

2018. aug. 2. 15:28
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Engem étteremben zavar, ha egy agyontetovált, agyonpirszingezett alak szolgál ki. Van egy gyros üzlet, ahol valami ilyen eladó van, és egyébként jellemre sem túl kedves. na, oda többet nem fogok menni. Tényleg agybajt kap az ember, úgy néz ki, ráadásul sok különböző ember megy be a boltjába. Nem tudom, mit képzel magáról, a vevő simán szóvá is tehetné. Akkor biztos jól megsértődne. Én sem rakok magamra semmit, ami a világnézetemet vagy a gondolkodásomat tükrözi, felesleges. (Bár esetemben még talán értelme is lenne, de az is pár embert kiakasztana.)
2018. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A pincér kollégát is el kéne bocsátani. Egy vendég simán megkeresheti az üzletvezetőt, írhat a panaszkönyvbe, bejelentést tehet. Én tanultam vendéglátást és benne volt a tananyagban, hogy aki emberekkel találkozik munkája során, annál fontos a megjelenés, nem lehet feldíszítve, mint egy karácsonyfa.
2018. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Mond meg, hogy neked ez a gendered és ha nem vesznek vissza írsz soros egyetemére meg az alapítványába és kirúgatod őket genderrasszizmusért.


Garantáltan visszavesznek dupla lóvéért és még pirosra is festheted a szakállad !

2018. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt perre mennl velük rasszizmusért, javaslom kered meg azt a "rasszt", amelyiknek jellegzetessége, hogy kék a haja. Vagy netán bolygót, ahol ilyenek élnek. Met ha nincs ilyen akkor senkinek nem fogod tudni beadni, hogy a kék haj elleni fellépés az rasszizmus lene.

A munkád lényege, hogy vendégeket vezess be az étterembe, ha jól vettem ki a szavaidból. Ennek előfeltétele, hogy olyan hatást tegyl a vendégekre, hogy be akarjanak menni az étterembe veled.

Ha a főnököd szerint a hajszíned nem felel meg az étterem által elvártaknak, szerinte ezzel a hajszínnel nem vonzod hanem elriasztod a vendégeket, akkor megkárosítod őt, rontod a forgalmát ha így dolgozol. Emiatt joga van téged arra kérni, hogy vagy legyen más a hajszíned vagy ne dolgozz ott többé.

De tegyél egy gondolatkísérletet. Képzeld el, ahogyan egy kutya(vagy macska)kozmetikába vinnéd el a kedvenc kisállatodat, akit szeretnél ha kedvesen fürdetnének meg, mert számodra fontos állatka és te fizetsz nekik érte. Ha az ajtóban téged egy olyan asszisztens fogad, akinek kopasz feje van, szöges bakancsot visel és láncos dzsekit, akkor biztosan bevinnéd oda a kiskutyádat vagy inkább keresnél egy másik helyet?

Vagy ha fodrászhoz mennél és a bejáratnál egy olyan embernél kellene bejelentkezned, akinek zsíros lobonc van a fején, akkor kedved lenne a te hajadat ott megcsináltatni?

Az adott helyhez illő kinézet elengedhetetlen. Nézd meg a kivarrt pincér kollégádat jól! Az összhatást figyeld! A ruházkodása egyszerű és tiszta? A viselkedése udvarias és tisztelettudó? A kiállása, a teljes ember (haja, tartása, viselkedése, ruházata) illik az étteremhez? Mert lehet, hogy a vendégek nem is figyelnek arra, hogy teljesen ki van varrva, a többi dologgal ezt ellensúlyozza és a főnök azért nézi el neki.

Próbáld megkérdezni a főnöködtől, hogy lene-e olyan frizura, ami számára kéken is megfelelő lenne. Ha pl. elegánsan feltűznéd a kék hajadat, az talán számára is elfogadható lenne. Nem csak az számít milyen a haj színe, hanem az is, hogy milyen frizura kék az ember fején. Ebben különbözik egymástól egy bohóc és egy primadonna is.

2018. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%

De tegyél egy gondolatkísérletet. Képzeld el, ahogyan egy kutya(vagy macska)kozmetikába vinnéd el a kedvenc kisállatodat, akit szeretnél ha kedvesen fürdetnének meg, mert számodra fontos állatka és te fizetsz nekik érte. Ha az ajtóban téged egy olyan asszisztens fogad, akinek kopasz feje van, szöges bakancsot visel és láncos dzsekit, akkor biztosan bevinnéd oda a kiskutyádat vagy inkább keresnél egy másik helyet?


Én simán bevinném.


Vagy ha fodrászhoz mennél és a bejáratnál egy olyan embernél kellene bejelentkezned, akinek zsíros lobonc van a fején, akkor kedved lenne a te hajadat ott megcsináltatni?


Ez meg inkább az az eset, amikor bemész egy étterembe, és a szomszéd asztalán egy rakás szart látsz, szóval közel sem ugyanaz.

2018. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!