Munkáltató pénzügyi gondjai mennyiben elfogadható indok a bér nem fizetésére?
Ha a munkáltatót hatóságok felügyeleti szervek ronggyá büntették (NAV, MÁK stb) és emiatt alig maradt pénze, ez mennyiben indok a munkabérek megnyírbálására, oda nem adására?
Uis a munkáltató ezzel az indokkal nem adja oda a bért (csak részbért ad) mondván megbüntették, nincs pénze.
Az alapbérhez nyúlt hozzá!
Azt is mondja aki akar mondjon fel, vagy akár menjen bíróságra de akkor se fog kapni pénzt mert nincs.
Ez így mennyire akceptálható a munkavállaló részéről?
"Szóval itt a remek alkalom, hogy elmélázzon azon a dolgozói gárda (a tulajdonossal együtt)"
Mondjukn ennek első lépése az lenne hogy a főnök gerinccel kiáll az emberei elé és lemondja mi van.
De nem úgy hogy nem jön meg a pénz és lassan két héttel a határdiő után amikor a melósok már az ajtón dörömbölnek hogy mi van akkor méltóztatik megszólalni !
és addig meg kussol és szava sincs hogy miért nincs pénz!
"Nagyon unalmas már ez :D"
Akkor gyere ide dolgozni éldd meg élőben és máris nem fogod unni!
Addig örülj míg csak olvasol ilyenről!
Teljesen objektívan:
A munkavállaló döntése, hogy csökkentett bérért is akar-e tovább dolgozni. Ha igen, akkor aláírja a szerződésmódosítást. Ha nem, akkor felmond, és keres másik munkahelyet.
DE:
Amíg új szerződés nincs, addig a régi érvényes, az abban megjelölt munkabérrel. Tehát a munkáltatónak azt az összeget kell kifizetnie. Ha ezt elmulasztja, akkor a munkavállaló teljesen jogosan fordulhat a munkaügyi bírósághoz vagy egyéb hatósághoz, hiszen a cég szerződést szegett.
Az viszont valóban kétséges, hogy a biztosan megnyert per után valóban megkapja-e a megítélt összeget - ha addigra a cég összeszedi magát valahogy, akkor fizet; ha nem fizet, akkor végrehajtható a vagyonából a követelés.
Ha viszont becsődöl, akkor a felszámoláskor "keletkező" vagyonból sorban elégítik ki a követeléseket, ill. a maximális összeg attól is függ, hogy milyen formában működött a cég. De azért szerintem esélyes, nem kell előre lemondani róla.
Egyébként meg most a cégnek is az az érdeke, hogy tovább működjön, és mielőbb behozza a kiesést. - Ehhez pedig munkavállalók is kellenek (gondolom, valami termeléssel foglalkozik a cég). Tehát a cég részéről egy józan lépés lenne például, ha megpróbálna hitelt felvenni fejlesztésre vagy ilyesmire. Ebből rendezni tudná a melósok felé a tartozásait, ill. végrehajthatna néhány beruházást; aztán a folyamatosan termelődő profitból pedig törlesztgetné a hitelt, és előbb-utóbb utolérné magát.
De lehet, hogy erre nincs akarat, a tulajdonos már nem akar tovább működni.
"Tehát a cég részéről egy józan lépés lenne például, ha megpróbálna hitelt felvenni fejlesztésre vagy ilyesmire."
Mert a bankok sorban állnak, hogy hitelt adjanak egy olyan cégnek, amelyiknek a számlájára a NAV inkasszót nyújtott be. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!