Egy középiskolai intézményvezető megszüntetheti a 16.
életévét betöltött diák tanulói jogviszonyát
elfogadható indok nélkül?
Annak valószínűleg oka van, ha kirúgják az iskolából. Megszüntetheti, mert elérte a tankötelezettség korhatárát.
2017. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
2/23 A kérdező kommentje:
Ezek szerint gyakorlatilag bárkit elbocsájthat, aki idősebb 16 évnél?
Megszüntetheti valamilyen indokkal.
De nyilván van jogorvoslati lehetőség, ennek végén akár az általad írt közfeladati helyzettel visszaélés is megvalósulhat.
2017. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
Kérdező: Az első válaszoló butaságokat beszél.
A tankötelezettség középiskolában már nem áll fenn.
Az intézményvezető bármely tanuló jogviszonyát megszüntetheti, ha arra alapos indoka van, vagy törvényhely kötelezi.
A döntése ellen természetesen panasszal lehet élni, ha másutt nem, az illetékes minisztériumban.
2017. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
pen-dragon rosszul tudod. A tankötelezettségi korhatár előtt csak akkor szüntetheti meg, ha van másik iskola, ahová átveszik, mert ez a lényege. A valóságban ez úgy működik, hogy 2 igazgató megbeszéli, hogy átvesznek egymástól 1-1 gyermeket, akiket így ki is rúgtak meg nem is. Kirúgják, mert ott nem tanul tovább. De a tankötelezettsége sem sérül, hiszen továbbra is fennáll a tanulói jogviszonya egy másik iskolában. Ha elérte a korhatárt, már nem kell keresnie az igazgatónak másik iskolát, ezért tudja simán elbocsájtani. Egyébként ha nincs a tanulóval gond, miért rúgná ki, hiszen minden tanuló után pénzt kap az iskola. Nem érdeke csökkenteni a létszámot, ellenkezőleg boldog-boldogtalant felvesznek, és inkább nem küldik el, csak jöjjön utána a normatíva.
2017. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
pen-dragon azt is rosszul tudod, hogy a tankötelezettség középiskolában már nem áll fenn. A kérdező jól tette fel a kérdést, mert 16 év manapság, ha jól tudom. Nem az iskolatípustól függ, hanem az életkortól.
2017. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
"A tankötelezettségi korhatár előtt csak akkor szüntetheti meg, ha van másik iskola, ahová átveszik, mert ez a lényege. A valóságban ez úgy működik, hogy 2 igazgató megbeszéli, hogy átvesznek egymástól 1-1 gyermeket, akiket így ki is rúgtak meg nem is."
Ez egy hülyeség.
Az intézményvezető kirughat bármikor akár 10 éves tanulót is. A másik iskolának pedig mérlegelés nélkül fel kell vennie a kirugottat. Nem kell az intézményvezetőnek senkivel egyeztetnie.
A kirugás, semmiféle jogi kötőerővel nem bír, kihatása annyiban ki is merül, hogy a tanuló más közegben folytatja a tanulmányait.
2017. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
pen-dragon nem érted: nincs olyan hogy másik intézményvezetőnek fel kell vennie. Miért kellene? Mitől lenne rá köteles? Nem hülye, hogy csak úgy egy másik iskolából kirúgott kezelhetetlen gyereket átvegyen. Miért venne több gondot a nyakába? Egy esetben teszi ezt meg, önként: ha egy nála lévő, szintén kirúgásra megérett gyereket el tud passzolni máshova. Ilyen egyszerű a dolog.
2017. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
Attól, hogy köteles fölvenni! Azt a tanulót, akinek tankötelezettsége fennáll, köteles az intézmény felvenni. Ez van banyek, ez a törvény.
A tankötelezettség pedig CSAK ÉS KIZÁRÓLAG általános iskolai tanulmányok folytatására kötelezhet. Ez a másik törvény.
Mi a reteknek kell neked hozzászólni olyasmihez, amihez lövésed sincs?
"2012. szeptember 1-jétől az ___általános iskolás___ tanulók tankötelezettsége a 16. évük betöltéséig tart"
2017. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
10/23 A kérdező kommentje:
A tankötelezettségi részét biztosan tudom, hogy akkor rúghat ki egy intézményvezető tanköteles diákot, ha biztosítja jogának meg nem sérülését azzal, hogy egy másik iskolát keres neki. De a kérdés nem erről szól. Alapvetően itt a probléma egy tanár-diák konfliktushelyzet, aminek az oka egy zsarnokságot nem tűrő tanuló kiállása a elnyomással szemben. Gondolom ez nem tartozik az elfogadható indokok közé.
Kapcsolódó kérdések: