Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinálnátok ha tudnátok...

Mit csinálnátok ha tudnátok hogy ellopták az örökségetekből származó ingóságokat?

Figyelt kérdés
Az élettárs az apám halála után eladott ingóságokat,hogy abból fizesse a temetést,ezért akkor nem tettünk semmit.De most a hagyatéki tárgyalásra hagyatéki hitelezői kérvényt nyujtott be,hogy fizessük ki a temetési költségeket.Ezt tudom hogy jogos,nem problémáznék ha előtte nem adta volna el az ingôságokat.Van egy messenger beszélgetésünk az élettàrs lányával,amiben elismeri hogy igen eladták azokat az ingóságokat.Feljelenthetem lopásért? Bizonyítéknak szàmit a beszélgetés?
2018. jún. 16. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, feljelentheted.
2018. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A beszélgetés bizonyíték, tedd meg a feljelentést.
2018. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre próbálok vele peren kívül megeggyezni,kifizetném neki a különbözetet.
2018. jún. 16. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Lesülne a bőr a képemről, ha az apám temetését így kellene kifizetni... Akkor hol voltatok????
2018. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Te jó ég ki képes erre
2018. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Magyarul be se fedte az eladott szirszarok értéke a temetés árát. Az élettárs semmit nem örököl, hiába éltek együtt, és ápolta az apádat, te meg sehol se voltál, de azt az 1-2 százezret (vagy még annyit se) sajnálod tőle. Gratulálok.
2018. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltam tőlle semmit,minden bútort stb elvit,személygépkocsit (apám örökölte) elvitte,haszonállatokat elvitte,eladta 1-2százezerért,1-2százezer földtámogatást felvette....és még mindig 400.000 ezret követel.....de én vagok a szar.
2018. jún. 16. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítható, hogy kizárólag édesapád tulajdona volt? Hagyatéki leltár volt véve az ingóságokról?
2018. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a messenger beszélgetések számítanak bizonyítéknek, hanem a hagyatéki leltárban felvett ingoságok. A közjegyző megküldi a jogerős végzést, amiben részletezi többek között ki milyen arányban, és mit örökölt X Forint értékben.

Én a kérdező helyében: [link] -ezt tenném.

2018. jún. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ,fogadtam ügyvédet.
2018. jún. 19. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!