Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha betörnek?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogyha egy betörnek hozzánk, akkor milyen lehetőségeim vannak önvédelemre? Persze nem megölni szeretném, hanem mennyire tehetem támadás képtelenné a betörőt? Olvasgattam az interneten, de 2016-os cikkeket találtam, és azóta sok minden változott, elméletileg.


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. jún. 11. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elvileg egy szinten kell lennie a vedekezesnek a tamadassal. Ha okollel ut, nem verheted szet baseball utovel. De, ha el akarod kerulni a birosagra jarast, jobban jarsz, ha kinyirod es elasod.
2018. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Simán kinyírhatod ha este surran/nak be , a jogos önvédelmet nézd meg részletesen . Gázspé , 18mmes gumilövedékes puska vipera , gázpisztoly, kés , baseball ütő , ninja kard , fejsze stb alkalmazható .
2018. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

#2

Miért lényeges a napszak?

És ha délelőtt történik, akkor nem érvényes amit írtál?

2018. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

"Miért lényeges a napszak?"

A törvény szerint ha éjjel támadnak meg akkor azt veheted az életed kioltására irányuló támadásnak. Vagyis megölheted a támadót vádekezésként.

2018. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A betörőt szerintem nem lehet "támadásképtelenné" tenni megelőzésképpen, ha nem támad rád konkrétan. Persze megteheted, azt mondván, hogy rád támadt, a te szavad az övé ellen, úgyis neked hisznek. Az más kérdés, hogy a betörő helyében amikor kiengednek első dolgom volna, hogy megkeresselek és konkrét, érthető formában elmagyarázzam, hogy hibáztál. Ha meg valóban rád támad, hidd el, nem azon fogsz gondolkodni, hogy a védekezésed jogi következményeit fontolgasd, használod, ami a kezed ügyébe kerül.
2018. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Éjjel saját házon belül nem kell ügyelned arra, hogy ha puszta kézzel jön, akkor ne bökd agyon késsel. Éjjel szabad a pálya, persze nyilván nem 20 késszúrásról beszélünk, hanem konszolidált módon kell kinéznie a "védekezésnek". Ez változott. És abszolút egyet is értek ezzel a változtatással.
2018. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem is az lenne a célom elsősorban, hogy ártsak neki. Eddigi életemben sem ártottam senkinek, mindig találtam rá módot, hogy szóban, értelmes ember módjára megbeszéljük az adott ügyet, szóval nem vagyok az a típus.

Ezt azért kérdeztem, hogyha esetleg betörnének (újra), és rám támadnának, akkor milyen jogaim lennének. De hiszek benne, hogyha történne is ilyen, mindenféle erőszak nélkül megoldódik a helyzet.

2018. jún. 11. 22:34
 8/13 anonim ***** válasza:
A saját lakásodban bármivel. Persze van egy olyan kitétel, hogy a saját lakásodban !éjszaka! tényleg bármivel!!!
2018. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Önvédelem lehetősége a saját lakásodban :

[link]

2018. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a jogtalan támadás az életed kioltására irányuló kritériumnak megfelel, akkor baltával, hentesbárddal is elpusztíthatod a támadót.


A jogos védelem

21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

2018. jún. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!