Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kapott anyum ma nyugdíjk...

Miért kapott anyum ma nyugdíjkiegészítést, amikor nem is kérvényezte?

Figyelt kérdés
Tud erről valki valamit? Más nyugdíjasnak is küldik automatikusan? Semmit nem olvastam, nem hallottam róla. Az Erzsébet utalványt bezengték hónapokkal előtte, de ez mi?

2018. jún. 11. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érdemes utána járni a legközelebbi kirendeltségen, a saját nyugdíj-törzs számot egész biztosan kérni fogják ahhoz, a gépben megnézzék, ott mi szerepel???

Jobb utána járni, és csak utána elkölteni, mert fordított helyzetben már nehéz előkotorni az összeget.


Mekkora a pluszban kapott összeg, az eddigi nyugdíjához viszonyítva???

2018. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor ezek szerint valami tévedés történt. Egyébként kb. felét kapta a havi nyugdíjának. Nem költi el, mert nekem is gyanús volt, hogy sehol nem lehet olvasni róla.
2018. jún. 11. 15:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Már volt ilyen kérdés és ott megválaszolták, hogy a NAV elkészítette az adóbevallásokat és aki nyugdíj mellett dolgozott, azok kaptak adóvisszatérítést, azt hiszem 5 évre visszamenőleg.
2018. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert jár.
2018. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Neked is köszi, de anyum egyáltalán nem dolgozott 5 éven belül. Már 73 éves.

Azt gondoltuk, hogy ez valami kormány által kiutalt összeg, csak mint írtam, gyanús volt, hogy sehol nem hallottunk róla.

2018. jún. 11. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elmúlt héten olvastam róla, hogy a 2012-ben megvont 50 % rokkant nyugdíj alkotmány ellenes volt, és hogy helyre kell rakni a dolgokat. Ezt a határozatot hozta az Alkotmánybíróság, de korainak tartanám, ha már esetleg azt kaptátok volna vissza.

Menjetek be, és kérdezzetek rá, ott is emberek dolgoznak, lehet hogy van másik azonos nevű, de teljesen máshol lakó nyugdíjas is az országban, és kiderül hogy tévedés az egész.

2018. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Én pénzt mindig, minden körülmények között elfogadok. Apád, anyád ide jöjjön, többet vissza nem adom!
2018. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már ne írjatok, nem egyezik a törzsszám, nem jó helyre jött.

Köszönöm, hogy írtatok.

2018. jún. 11. 16:33
 9/12 A kérdező kommentje:

Hakapeszi! Ő is így volt vele, örült, mint majom a farkának (hogy a nevednél maradjak), de ezt sajna vissza kell küldeni, nem így működik, bárcsak így lenne. :)


Szóval nem jó helyre küldték, ennyi. Azt hitte, hogy januártól visszamenőleg utaltak neki valami emelést. Sajna nem.

2018. jún. 11. 16:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, hogy megnézted! Akkor most már csak azt kell megtudni, hogyan lehet visszaküldeni, és hova?
2018. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!