Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van, aki kérvényezte, hogy a...

Van, aki kérvényezte, hogy a gyereke előbb mehessen iskolába?

Figyelt kérdés
Biztos vannak,akik 5 évesen vitték elsőbe a gyereket,itt is láttam valahol,hogy írták,hogy a kisfiú szeptemberi születésű,de most kezdte a sulit.Felmerült bennem,hogy vihetném-e hamarabb a kisfiam.Szeptember 2-án született,most 4 éves és ugye két év múlva szept.1 az szombatra esik,így gondolom 3-án kezdődne az iskola,az én kisfiam is már 6 évesen menne.Ez ugyanolyan lenne,mint pl. egy augusztus 29-ei gyereket vinni.Hülyeség lenne?Tudom addig még lesz iskolaifelmérő,de ha megfelelne én beiratnám.Szerintem nagyon okos,és már most végigül egy két órás filmet,nagyon érdeklődő.Szavakat tud leírni.stb.
2016. okt. 1. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
A lányom októberi (okt. 4., és ő elkezdte 6 éves kora előtt, bár nem most, hanem 96-ban). Semmi problémája nem volt.
2016. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
5 évesen kezdtem sulit és anyum is. Semmi probléma nem volt. Akivel sokat foglalkoznak szülei és nincs semmi rendellenessége, annak nem probléma 5-6 évesen tanulni, koncentrálni. 3 éves ázsiai gyerekek már hegedűlni is tudnak. Itt meg pelenkában totyognak. Ez is azt bizonyítja, hogy sok múlik a szülőn.
2016. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nem látszik, hogy 5 évesen már iskolába jártál...
2016. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem csak nagyon idokolt esetben engednék .
2016. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki a félnótás, aki ezeket lepontozta???


Utolsó, nincs indokolt eset, a szülő kérésére a nevtan elvégzi az iskolaérettségi vizsgálatot, ha iskolaérett, lehet vinni.

2016. okt. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Nem én pontoztalak le,mindenkinek zöldpacsit nyomtam.
2016. okt. 2. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahogy korábban is írták, el kell vinned egy vizsgálatra, és ott mondják meg, hogy kezdhet-e iskolát. Viszont ha szeptember 1-ig nem tölti be a 6 éves kort, akkor minden apróság számít: ha kisnövésű, pösze, nem tud elég ideig figyelni, vagy ha a társas kapcsolatai nem jók, stb., akkor nem engedeik. Csak akkor érdemes vizsgálatot kérni, ha az óvónők is úgy látják, hogy iskolaérett, nehogy csalódás legyen a vége.
2016. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Off: 2! Irjad már le, hogy hol tudtad te 5 évesen elkezdeni az általános iskolát? Komolyan érdekel!
2016. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akárhol, ahol a nevelési tanácsadó vizsgálata iskolaérettnek minősítette...
2016. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem meg inkább az érdekelne, hogy miért? Egy 5 éves gyereknek miért kell reggel 8-tól délután 4-ig tanulni, meg még este otthon gyakorolni az olvasást?

Ne legyetek már ennyire maximalisták. Egy ennyi idős gyerek még hadd játsszon, a versenyistállót el lehet kezdeni később is.

Hogy végigül egy 2 órás filmet, nem jelent semmit.

Off:

A figyelemzavar amúgy nem azt jelenti, hogy a gyerek semmire sem tud figyelni. Ők is tudnak figyelni arra, ami őket érdekli, a probléma ott van, ha valami nem érdekli, akkor nem tud koncentrálni rá.

2016. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!