Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudsz a Tolvajkergetőkről?...

Mit tudsz a Tolvajkergetőkről? (Olvasd el a szöveget is! )

Figyelt kérdés

Valahányszor szóba kerülnek a Tolvajkergetők, mindig van valaki, aki fanyalogva megjegyzi, hogy "én a módszereikkel nem értek egyet". Ha te is ilyen vagy, mondd már el légy szíves, hogy mit tudsz a "módszereikről", mi az a "módszer" ami szerinted elfogadhatatlan, miért az, és hol hallottad azt, hogy azt a módszert alkalmazzák.


A másik, amit gyakran hallok, hogy "a törvényesség határán mozognak". A törvényességnek nincs határa. Valami vagy törvényes, vagy nem, de nincs olyan, hogy valami "törvényesebb", mint ahogy nem lehet pl. "picit teherbe esni" sem.



2018. jún. 9. 20:56
1 2
 11/16 Vrynn ***** válasza:

Tiédből meg az látszik, hogy egy hisztis óriáscsecsemő vagy, aki vicsorogva ugrik rá arra, aki nem osztja a saját véleményét. Ami érdekes, mert ez pont hogy a libsik taktikája, amivel te épp gyanúsítgatsz engem :D


Na szólj be még egy utolsót, én már nem veszek részt ebben a szofisztikált vitában.

2018. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%
Jól csinálták, folytatniuk kéne
2018. jún. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Alex Fly ***** válasza:

@8: érdekes ez a "városi ficsúr" hozzáállás? Akkor közlöm, hogy én is kerültem olyan helyzetbe, amikor csak egy lépés választott el attól, hogy ilyen helyzetbe kerüljek. De akkor sem jutott volna eszembe kerékpárt lopni.

Ha valaki tényleg annyira nincstelen, hogy ennie sincs mit, akkor az ételt fog lopni és nem nagyértékű kerékpárt, amitől ugyanúgy éhen halhat.

2018. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az "én a módszereikkel nem értek egyet" és "a törvényesség határán mozognak" vélemények valószínűleg tomcat alias Polgár Tamás miatt vannak hangoztatva. Az ő stílusa nem tetszett sokaknak, és mivel szinte ő volt mindig a képernyőn, vele kezdték azonosítani a 100 fő körüli szerveződést. Meg voltak idióták, akiket

- jobban megviselt a kerékpártolvaj lebukása, mint az áldozat helyzete,

- felkavart a cigánybűnözők látványa, mert nincs duplagondol képességük,

- el lehetett hülyíteni a hvg meg a hitgyüli hazugságaival.

2018. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy dologgal vitatkoznék, kedves kérdező. A törvènyességnek van határa. Ha azt átléped, azt hívják törvényszegèsnek. Ha a határán mozogsz, akkor tulahdonképpen etikailag már erősen megkérdőjelezhető, ám még törvénybe nem ütköző módon cselekszel.

Nekem a Tolvajkergetők csapat egy szimpatikus szervezet volt és az eredmények mutatták, hogy a munkájuk hasznos és szükségszerű volt. Mäs kérdés, hogy ezt egy normális országban nem egy civil szerveződésnek kellett volna elvégeznie a hatóságok helyett.

Amivel már nem tudtam sem egyetérteni, sem azonosulni: amikor a lebuktatott embert olyan választás elé állították, hogy rendőrség, vagy nagy mennyiségű hashajtó. Értem én, hogy elkövetett valamit, de akkor fogja meg, tartsa vissza, hívjon rá rendőrt, pont. Itt már kicsit átcsúszott a történet egy szórakozásba, hatalmaskodásba, megalázásba. És igen, erre lehet azt mondani, hogy milyen humánusak is voltak, hiszen felajánlották a választás lehetőségét. Csak ez ezen a ponton már cinizmus. A lebukott ember kiszolgáltatott helyzetbe került. Ezzel ők visszaéltek. Játszanu kezdtek az elkövetővel, mint macska az egérrel. Ez már az a módszer volt, amivel nem tudtam egyetèrtrni. És ne legyen tévedès: egy notórius tolvajt ez sem fog visszariasztani a bűnismétléstől. Sok esetben erre a börtön sem képes.

2018. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mondjuk ezt meg én nem értem. választás elé állították nem: választatta a hatóságot, a börtönt vagy egy másik lehetőséget ha azt kedvezőbbnek gondolja.
2019. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!