Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet szalonnatsutni?

Lehet szalonnatsutni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Hallottam sok dolgot, hogy engedely nelkul nem lehet a csaladdal meg baratokkal osszeulni es szalonnat sutni engedely nelkul mert birsag lehet belole. Mi nem vagyunk joba a szomszedokkal (mindketto olyanokert raplizik,hogy miert van feloltva este nalunk a lampa, miert nem fustol a kemeny,ha tel van). Leszeretnem beszelni veluk,de azert szeretnek itt biztosra menni


2018. máj. 30. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Mi az a szalonnacsutni?
2018. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzatfüggő, de aligha kell hozzá bármilyen engedély is. Max ha nagyon jófej akarsz lenni, akkor előre szólsz a szomszédnak, de abból amit írtál, szerintem nem érdemes.

Nem kell nagy füstöt csinálni, meg zajongani és akkor nem sokat tehet a szomszéd se.

2018. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
0%
Én azt hallottam h szólni kell a tűzoltóknak telefonon. Ha nem jelented be és felnyom egy jóindulatú szomszéd, félmilla is lehet a bírság.
2018. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Todboy ***** válasza:
89%

Harmadik, nem csak akkor ha tűzgyújtási tilalom van?


Találtam egy erre vonatkozó cikket, de totális baromságnak tűnik, és csak a zajra vonatkozik, füstre, fényre, egyébre nem.

[link]

Meg mi az, hogy minden magyarra vonatkozik? Ha svéd vagy, akkor házibulizhatsz és gyújtogathatsz orrba-szájba?

2018. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Miért?

Szalonnasütéshez engedély kell?

Lemaradtam valamiről?

Még grillezni sem szabad?

Ez már beteges...

2018. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azonban ha tűzgyújtási tilalom van, akkor persze meg lehet érteni, hogy engedélyt kérnek a szabadtéri szalonnasütésért mindaddig, amíg a tűzgyújtási tilalom érvényben van.


De azért durva, hogy ilyenért felnyomják egymást az emberek. Dolgozik a jó öreg magyar "dögöljön-meg-a-szomszéd-tehene" mentalitás.

Ezt kéne hungarikummá nyilvánítani.

2018. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Cigány is beugat felnyomja a vére miatt a szomszédot , azok meg bármikor gumit kábelt műanyag szőnyeget dögöt lopott autót égetnek és csodálkoznak ha a máglya miatt kiérkezik a meseautó .
2018. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A saját udvaron bármikor szabad szalonnát sütni.


Az avarégetést sok önkormányzat szabályozza olyan formában, hogy pl. csak keddenként lehet égetni, vagy bármikor a hétvégét kivéve, vagy akárhogy. De a nyársalást meg grillezést egyetlen önkormányzat sem tiltja, semmikor.


Erre a tűzgyújtási tilalom sem vonatkozik:

"A saját tulajdonú, belterületi ingatlanon található tűzhely, vagy grillsütő használata nem tiltott a tűzgyújtási tilalom idején sem."

[link]

2018. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom kamu e vagy nem de erre gondol a kérdező:



[link]

2018. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Attól még hogy szabad simán feljelentenek. Egyes embereknek mániája azt figyelni ki mit csinál. De én biztos nem kérnék engedélyt ilyenre senkitől.
2018. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!