Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire törvénysértő kameráva...

Mennyire törvénysértő kamerával figyelni a közterületet?

Figyelt kérdés

A szomszéd lépcsőházba költözött egy elég tehetős pasi. (4 szoba, 2 hodály BMW és övé a ház alagsorában üzemelő kocsma is). A lakótelepen egyre kevesebb parkolóhely van, de tőlünk egyetlen percre van egy szupermarket, tele üres hellyel. Mivel a drága úr nagyon kényelmes, mindig egyetlen méterre a kapujától áll le mindkét kocsijával - nem ritkán akadályozva a babakocsival közlekedőket, illetve a kukásautót, másokat, akik autóval jönnek-mennek. Gondolom sok jóakarója van a palinak, mert rendszeresen megy a balhé - hol a parkolása, hol a piás vendégei miatt. Azt vettem észre egyik nap, amikor levittem a szemetet, hogy a konyhaablakának felső sarkába kamerát szereltetett, ami a sétáló részt (egyben a kocsijának szabálytalan parkolóhelyét figyeli - éjjellátó móddal). Mielőtt bárki meggyanúsítana, hogy rosszban sántikálok - eddig sem tettem semmit, de úgy rémlik, hogy ehhez nincs joga. Vagy esetleg rosszul vagyok informálva? (azt hozzáteszem, hogy egy nyugodt, csendes környékről van szó, ami nem indokolná egy térfigyelő, biztonsági kamera telepítését) Az Ő esetében két nagyértékű autó és a kocsma talán igen...

Mi erről a véleményetek?


2018. ápr. 27. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvénysértő, ha minden arrajárótól beszerzed az írásos nyilatkozatot, hogy hozzájárul a felvételhez.


Amennyiben nem sikerül, a jelenlegi adatvédelmi törvény értelmében törvénysértés.


Javaslom fogj egy papírt és írd rá: NEM járulok hozzá.

És tedd a kocsija tetejére.

Ha reklamál kérdezd meg: honnan gondolja, hogy Te voltál.

Közben mehet ám a magnó a zsebben, mert az nem tilos :-)

2018. ápr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, megfogadom, mert ez elég szánalmas, ami itt folyik. Már azon is gondolkodtam, hogy megkeresem a helyi napilap rovatvezetőjét és ha gondolja, írhat belőle egy cikket.
2018. ápr. 30. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik ez, másik meg a szabálytalan parkolás miatt is felnyomhatod. Harmadrészt a jegyzőnél ill. a birtokvédelmi osztályon is fel lehet nyomni, mivel akadályozza a jogszerű birtokhasználatot (szemétszállítás, megközelítés).

Bár olvasom, hogy ez több mint egyéves ügy, remélem, hogy azóta remélhetőleg megoldódtak a dolgok.

2019. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A francokat, mindenhol csak mutogatnak a másik felé. Már szóltak a kamerázgatós palinak, hogy szereltesse le. Kifogás: a kocsmába járók (nem mellesleg felette lakik és az övé) rendszeresen megkarcolják az autóját, ezért szerelte fel az eszközöket. Vicc az egész...
2019. máj. 8. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg a jegyzőtől, hogy kinek a hatáskörébe tartozik, és hivatkozz rá.
2019. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!