Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lefoglalóztunk egy tanyát...

Lefoglalóztunk egy tanyát előszerződéssel, de meghalt az eladó. Visszajár a foglaló?

Figyelt kérdés
A végleges adásvételi előtt történt. A házba be se tudjuk tenni a lábunkat a történtek után, ott halt meg a kezeink között. Az örökösök továbbra is el akarják adni.
2018. ápr. 22. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell várni, míg a hagyatéki eljárás lezajlik, és legalább széljegyre kerülnek az örökösök az ingatlan tulajdoni lapján. Így a végleges adásvételi szerződés is megköthető.
2018. ápr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az örökösök nem fognak széljegyre kerülni.


Az örökösök vagy eladják az előszerződésben foglaltak alapján az ingatlant, vagy kifizetik a foglaló dupláját nektek.

Ha ti léptek vissza, akor a foglaló ugrik.

2018. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Aki nem tulajdonos, az nem tud mit eladni! Az örökösök - amennyiben elfogadják a hagyatékot - bejegyzésre kerülnek az ingatlan tulajdoni lapjára. A végleges adásvételi már a jogutódokkal jöhet létre.
2018. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Aki nem tulajdonos, az nem tud mit eladni!"


3-as:


Az örökös az örökhagyó elhunytának pillanatában válik az örökség tulajdonosává, ipso jure (a törvény erejénél fogva), tehát ehhez, hogy tulajdonoljon, semmiféle jogi aktus nem szükséges. Még a hagyatéki tárgyalás sem! Utóbbi egyébként sem jogkeletkeztető, csak a keletkezett jogot megállapító intézkedés.


Ettől, tehát az örökhagyó halálának pillanatától viseli a tulajdon terheit és élvezi annak hasznát az örökös, mint TULAJDONOS. A tulajdonosnak jogában áll a tulajdonával rendelkezni, tehát eladni is.

2018. ápr. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"A magyar öröklési jog az ipso iure öröklési rendszert követi, vagyis jogunkban az örökös az örökhagyó halálának pillanatában, a törvény erejénél fogva örökössé válik, külön elfogadó nyilatkozatára nincsen szükség. Ennek tényét a szaknyelv úgy fejezi ki, hogy “az öröklés az örökhagyó halálával megnyílik”. Ennek megfelelően a hagyatékátadó végzés csupán az öröklés megtörténtének közhitelű tanúsítására szolgál, ami egyben azt is jelenti, hogy a magyar jog nem ismeri a nyugvó hagyaték fogalmát, az elhunyt személy vagyona sohasem válhat uratlanná."
2018. ápr. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!