Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkoholista keresztapám...

Alkoholista keresztapám rendszeresen zaklat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már józanon sem normális a keresztapám mert szó szerint el itta az agyát, a családjának a közelébe nem is mehet/mehetett így került a nagymamámhoz (az édesanyjához) akit vert és szóval bántalmazott rendszeresen aminek a vége sajnos a mama halála lett mert ki készítette idegileg, a rendőrség még is azt mondja nem tehetnek semmit, egyszer elvitték és vagy 3 napig ideggondozoban tartották és megállapították hogy baj van a fejével de mégis haza küldték. Én most külön házban élek tőle de egy udvaron és engem is kezdett zaklatni, összetöri a dolgaim, az ajtóimat mind be akarja törni csattogtat, az üvegek nem egy helyen vannak már megrepedve és ma már engem is el kezdett lökdösni mégis mindenki azt mondja nem lehet vele semmit kezdeni. Valakinek van esetleg ötlete számomra, vagy hasonló tapasztalata? Tényleg nem tehetek semmit? Előre is köszönöm

2018. ápr. 20. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt csak a jogos védelem intézménye segíthet. Ha nem vagy elég erős, kérj meg egy erős férfi ismerősödet, hogy először beszélgessen a keresztapáddal, hogyha továbbra is zaklat téged, meg fogja verni. Ha a keresztapád továbbra is zaklat, veresd meg, vagy esetleg térj egy katonai vagy vadászboltba, és vegyél gázsprayt. Attól elmegy a kedve a zaklatástól, ugyanakkor nem okozol neki maradandó károsodást.
2018. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz hétfőn az egyik rendőr ismerősünk ki jön és el beszélget vele hogy viselkedjen mert már így is van priusza és húzza meg magát de szerintem sajnos nem fog érni semmit, volt már emiatt megverve nem is egyszer mikor mamával csinálta ezt és még sem tanult belőle ezek szerint, már semmi sem érdekli szerintem.
2018. ápr. 21. 06:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Fordulj a jegyzőhöz, birtokvédelem címén.

Nem kell semmiféle önvédelem, amit keresztapád tesz, az garázdaság és birtokháborítás. A helyi jegyzőnek, rendőrségnek kötelessége vele szemben eljárni. Ha a zaklatást tovább folytatja, akkor távoltartást kell kérni.

2018. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!