Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz h nem bcs a lopás jelents...

Igaz h nem bcs a lopás jelentsének elmulasztása? 11 MÁV állomásfőnöknek rendszeresen a tudomására jut, hogy a vasúti dolgozók rendszeresen dézsmálják a szállítmányt. Ő a zsákmányból nem kap. – a fenti

Figyelt kérdés

[link]

igaz j nem bcs a lopás jelentsének elmulasztása?

11

MÁV állomásfőnöknek rendszeresen a tudomására jut, hogy a vasúti dolgozók rendszeresen dézsmálják a szállítmányt. Ő a zsákmányból nem kap. – a fenti cselekmény nem bűncselekmény, a MÁV állomásfőnök büntetőjogi felelősségre nem vonható, mivel cselekménye – tehát tud róla, de nem tesz bejelentést, de nem is bújtatja az elkövetőket (teljesen passzív) – nem ütköztethető egyetlen törvényi tényállásba se:


2017. ápr. 5. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igaz. Még maga a lopás sem feltétlenül bűncselekmény.
2017. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ez utóbbira tudsz példát? mert én el se tudom képzelni hogyan
2017. ápr. 5. 17:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen. Ha nem éri el az adott értékhatárt (50 ezer Ft, de lehet azóta már több), akkor nem számít bűncselekménynek.
2017. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ez azt hallottam h ezt már eltörölték s már 1 Ft is bcs
2017. ápr. 5. 17:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, a szabálysértési értékhatár még nőtt is, régebben 20 ezer volt.
2017. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ha már itt tartunk, régebben engem azzal cikiztek hogy olyan szakadt az autóm, hogy 20 000 Ft-ot se éri el az értéke, s ha ellopják az már nem is bűncselekmény lenne, csak szabálysértés.:)) igaz ez hogy ha egy rendszámos műszakis autó értéke e határ alatt van akkor az ellopása nem bűncselekmény? 50 000Ft-nál ez még reálisabb h megeshet.
2017. ápr. 5. 17:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát én azért erre nem vennék mérget.

Már egy párszor belefutottam ebbe az oldalba, amikor valamit kerestem és baromira zavar, hogy nem lehet tudni, ki szerkeszti, honnan származik az anyag.

Szép, meg szakszerűnek tűnik, de ezzel az erővel a világhelyzet blogról is tájékozódhatnánk, arról is kb. ennyit tudni (bár ott legalább források vannak).

2017. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jó hát itt minden magánemberek véleménye s max. érdekesség, véleményként kell kezelni, ha pedig fontos akkor utána nézni, hiteles forrásból megerősiteni
2017. ápr. 5. 18:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak olyan bűncselekmények esetében, amelyeknél a feljelentés elmulasztását a törvény büntetni rendeli, illetve bizonyos szélesebb körben hivatalos személyek esetében.


Itt egyikről sincs szó.

2017. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, de csakis magára a lopásra vonatkozik. Nem jelenti, hogy egyéb módon ne lenne következménye.

Vagy, ha épp a felügyeletére van bízva a készlet, akkor megúszná büntetőeljárás nélkül a dolgot (hanyag kezelés).

2017. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!