Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre, mekkora...

Milyen büntetésre, mekkora pénzbírságra számíthatok?

Figyelt kérdés

Tanúztam egy 4 aláírásos szerződést. Kiderült, hogy az egyik aláírás hamis. Nyilván nem voltam ott a konkrét aláírásnál. Rendőrségen már voltam írásmintát adni. Mekkora bírságot kell fizetni?


btk 274. § (3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.


2018. ápr. 10. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ehhez add hozzá még a hamis tanúzást is!
2018. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben?
2018. ápr. 10. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem fogja neked megmondani, hogy ha pénzbüntetést kapsz, akkor az mennyi lesz. Ugyanis sok mindentől függ. Függ az adott bíróság gyakorlatától, hogy nagyvárosról, vagy kisvárosról van szó, elmaradottabb vagy fejlettebb országrészről beszélünk, hogy neked milyenek az anyagi körülményeid. Egy Budapesten élő, havi nettó 400.000 Ft jövedelemmel rendelkező személy egy budapesti bíróságon ugyanezért a bűncselekményért valószínűleg több pénzbüntetést fog kapni, mint egy vidéki kisváros bíróságán, havi nettó 120.000 Ft jövedelemmel rendelkező személy. Mivel a pénzbüntetés igazodik a terhelt anyagi helyzetéhez. Illetve nyilván az sem mindegy, hogy volt-e már büntetve az adott illető, milyenek a körülmények, stb.

Szóval nem vagyunk jósok.

2018. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most okosabb lettem, de kevesebbet tudok.


Azért remélem nem több egy havi fizunál.

2018. ápr. 11. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet több annál. Viszont van részletfizetési lehetőség!
2018. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!