Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van bármilyen előnyünk a...

Van bármilyen előnyünk a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztünk be az új lakásunkba. A kivitelező elhúzta az építkezést, mivel nekünk meg nem volt már hova mennünk, idő előtt beköltöztünk az ő engedélyével. Miközben benn laktunk, de használatbavételi engedély még nem volt, ergo tartott még az építkezés hivatalosan, betörtek hozzánk, mindenünket elvitték, a lakást is megrongálták. A kivitelező azt ígérte, mindent elintéz, van biztosítása, abból fedezi nekünk. Kiderült, hogy nincs biztosítása, amiből fedezhetné, mert magas önerővel kötötte a biztosítást. Nekünk még nem volt biztosításunk, mivel nem volt a nevünkön még semmi. Mikor kiderült, hogy a biztosító nem fizet, a kivitelező elkezdett eltünedezni, nem vette fel a telefont...stb. Nagy nehezen rávettük, hogy mérje le a megrongált ajtót, lemérte 3 hónap késéssel, és kértük, szóljon, ha van a beszállítójától árajánlat, aztán megbeszéljük. Nem szólt, hetekkel később tudtuk meg, hogy már gyártják az ajtót. Árat kérdeztük többször is, nem mondták meg, csak leráztak mindig az alkalmazottaival együtt. Majd nemrég megjött az ajtó, be is építették, előtte nap szóltak, hogy jön az ajtó, mi csak néztünk. Mi azt hittük, a kivitelező ingyen kicseréli az ajtót, mivel korábban ezt vállalta. Jogilag vitás a helyzet, kihez törtek be (rendőrség szerint hozzájuk), mivel mikor betörtek, még az ő nevén volt a lakás, ki sem fizettük akkor még, és hivatalosan benn sem lakhattunk.

Mindenesetre mi el akartuk vállalni, hogy kifizetjük az ajtót, mivel egy ilyen ajtó nem több 40-50 ezer ft-nál, utánanéztünk más cégeknél, és így gondoltuk igazságosnak. A beépítés napján már csak egy üzenetet kaptunk a kivitelezőtől, hogy tudjuk-e, mennyi az ajtó, mert nekünk kell fizetni, követelőző hangnemben. Rendben, a párom erre fel akarta hívni, nem vette fel. A titkárnő nem tudott semmiről. Fél napja be volt már építve az új ajtó, mire benyögték, hogy 100 ezer Ft-ot kérnek a kb. 40 ezres ajtóért, és ez csak az anyagár szerintük. Persze az áfát is eltennék, miközben az összes szomszédnak mindenre elengedték, amit az ő nevükre kértek. Persze a tudtunk nélkül mindenből fullosat rendeltek, amiről minket nem tájékoztattak, mi azokat nem kértük ekkora felárért. Most már a miénk a lakás. Az ajtó be van építve, holott előtte semmilyen árról nem tájékoztattak, az ajánlat sem a mi nevünkre szól, és a drága extrákat sem kértük. Jogilag mi teljesen kimaradtunk mindenből és semmiről nem tájékoztattak.

Van ilyen esetben valamilyen lehetőségünk ebben az ügyben, nem fizetni vagy kevesebbet fizetni? Vagy kiszedetni az ajtót és vigyék, ahova akarják? Jogilag támadható ez a magatartás, hogy az én írásos beleegyezésem nélkül iderakják, árajánlat nélkül a méregdrága ajtót olyan feltételekkel, amiket én nem akartam és nem kértem?


2018. ápr. 4. 17:26
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem tudom ebben az esetben án tisztábbnak érezném, ha ezt a békát lenyelnétek, nem nagyon éri meg emiatt pereskedni.
2022. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!