Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV-bérlet kölcsönkérés....

BKV-bérlet kölcsönkérés. Minek minősül?

Figyelt kérdés
Egyetemi társaságokban elterjedt, hogy a BKV bérletet 1-1 utazásra kölcsönkérik másik diáktárstól, így a bérleten lévő diákszám ugyan eltér, de fel tudnak mutatni érvényes bérletet, és diákigazolványuk is nyilván van. Ha ezzel elkapják az adott utast, mire számíthat? Okirathamisítással gyanúsítják vagy sima pótdíjazásban részesül?
2018. ápr. 4. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Okirat hamisításnak számít.

Én a saját bérletemet, a saját diákommal használtam, csak lejárt a diák. Nem sima pótdíj volt, hanem 10 ezer körüli bünti.

2018. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
haelkapnak akkor büntetés
2018. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor célszerű a diákot is kölcsönkérni mellé, akkor nem mondhatnak semmit. Elvégre egy mezei bkv ellenőr vagy közterület felügyelő nem tudja bebizonyítani, hogy te vagy e a képen avagy sem, azzal meg nyilván nem fog szórakozni, hogy rendőrt hívjon és utánajárjon a dolognak. A mai világban már bárkinek a külseje képes egyik napról a másikra drasztikusan megváltozni. Nyilván ő sem akarja kockáztatni, hogy rendőrségig citálja az ügyet, aztán a végén még kiderülne, hogy tényleg az a személy van a képen, csak közben volt pár plasztikai műtétje.
2018. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak tudtommal okirathamisítás miatt komolyabb rendőrségi ügy is lehet belőle, ha feljelentenek, míg sima bliccelés esetén megúszható egy csekkel.
2018. ápr. 4. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Bárkitől, bármikor kölcsön kérheted.

Ha viszont használod is, akkor csalás, tehát büntetőjogi kategória.

2018. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nagy ügy, hogy az állam ennyire agresszíven lehúz egy sima kölcsönkérés miatt is,amiből kihagyod az államot, bár azok után, hogy azért képesek embereket megbüntetni, hogy pusztán felebaráti szívességből vendégül látsz valakit ingyen a saját ingatlanodban ,mert nem fizettél adót, én már semmin se vagyok meglepődve.

Hát akkor ha ez tényleg ennyire szigorúan büntetik, akkor inkább vedd meg azt a bérletet, a diákbérlet végül is nem olyan nagy cucc, vagy ha csak alkalomra kell, akkor pár jegyet azt csá.

2018. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem büntetőjogi kategória. Megszeged az utazási feltételeket, pótdíjazható vagy. Ennyi.


Ha már a a diákigazolványt is kölcsön kéred hozzá, akkor az már okirattal való visszaélés, az büntetőjogi kategória. Szóval azt nem ajánlom.

2018. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez büntetőjogi kategória.

Okirattal visszaélés a neve.


A pótdíj arra az esetre vonatkozik, ha jegy/bérlet nélkül utazol. Nem pedig arra, hogy megvezesd az ellenőröket.

2018. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!