A jegyellenőr a szerződésszegés megvalósulását ( érvényes jegy - bérlet nélkül utazol - e) vizsgálja.
Ők nem hatóságok.
Más kérdés, hogy a visszatartási joguk van, amíg a rendőr vagy a közteres, önkori rendész ki nem érkezik.
Na ők már hatóság.
2018. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
2: Nincs visszatartási joguk.
2018. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
"Más kérdés, hogy a visszatartási joguk van, amíg a rendőr vagy a közteres, önkori rendész ki nem érkezik"
Így van. Megfoghatnak és el nem engedhetnek amíg a hatóság meg nem jön
2018. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
4: Nincs így.
2018. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Viszont ezzel a visszatartásos dologgal kapcsolatban pont olvastam a napokban egy cikket, hogy akik a metro aluljáróban LESZÁLLÁS UTÁN ellenőrzik a lépcső alján a jegyek/bérletek érvényességét, ők nem tarthatnak fel fizikai kényszerrel. Akkor ez a cikk hatálytalan, vagy amit ti mondtok az hatálytalan, vagy teljesen más eset a kettő?
2018. febr. 22. 23:33
7/8 anonim válasza:
2-es, 4-es, nem jól tudjátok. Nincsen visszatartási joguk. Megkérhet, hogy maradj ott,de nem tarthat vissza,elkérheti a személyanosító igazolványodat,de te döntöd el,hogy odaadod-e. Ha odaadtad,akkor meg már meg is írja a feljelentést,vagy nem adja vissza,amíg hatósági személy nem érkezik a helyszínre. DE, ezt,ha van egy szabadnapos rendőr,aki az ellenőrnek felmutatja az igazolványát,hogy hatósági személy,az megteheti. Tehát aki erre játszik a combinon,az megütheti a bokáját,mert azon is elég sok rendőr utazik civilben. Ja és nem vagyok ellenőr,a félreértés elkerülése végett.
2018. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Nem tarthatnak vissza. Épp annyi jogkörük van, mint bármely más állampolgárnak. Azaz bűncselekmény esetén tarthatna vissza, de egy bliccelés nem minősül annak.
A "metro aluljáróban LESZÁLLÁS UTÁN" nyugodtan ellenőrizhetik a jegy vagy bérlet érvényességét, mert a BKK üzletszabályzata (amit minden utas elfogad az utazás megkezdésekor) úgy rendelkezik, hogy a metróvonalak esetén a "peronzáró vonal" vagy más néven "peronzár" átlépésével kezdődik az utazás és a végcélnál szintén az átlépéssel ér véget. Ez fehér vonal a metróállomások bejáratánál.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!