Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is lehetne egy...

Szerintetek is lehetne egy ilyen törvény?

Figyelt kérdés

Ha én az utcán wc-zek,rendőr meglát megbüntet szeméremsértés miatt,viszont a kutyás gazdák nem zavartatják magukat és tele wc-ztetik a parkokat,játszótereket a kutyájukkal,azért így írom,mert nem akarom csúnyán írni.

Már léptem bele kutya izébe,de sok ember hargagszik érte,hogy tele vannakna parkok ilyenekkel.


Szerintetek is hozhatnának olyan törvényt,hogy aki parkba wc-zteti a kutyáját és rajtakapják,pénzbírsággal büntessék?


Már volt ilyenről szó a médiában,hogy büntetnék,de visszamondták.



2018. ápr. 2. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A közterületfelügyelet megbüntet, ha nem szeded fel a kutyagumit...
2018. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan a kutyásokat nagyon meg kell büntetni, + póráz nélkül van akkor 50 000 ft helyszíni bírság is legyen!
2018. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Köztisztasági szabálysértés:

A 196. § (1) bekezdés b) pontja szerint szabálysértést követ el, aki a felügyelete alatt álló állat által közterületen, közforgalom céljait szolgáló épületben, vagy közforgalmú közlekedési eszközön okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik.

A szabálysértés miatt alkalmazható büntetések:

• pénzbírság: legalacsonyabb összege ötezer forint, legmagasabb összege százötvenezer forint.


A legtöbb normálisabb park el van kerítve, ill ki van rakva a kutyát bevinni tilos tábla. Ha megsérti valaki, és rajtakapják, egyértelmű a pénzbirság. Itt nem a törvénnyel van a gond, hanem a gazdikkak.

2018. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
És mi van a macskásokkal, amikor a szomszéd néni aranyos kis cicuskái az én kertembe/ablakom alá szarnak, összehugyozzák az ajtómat? Persze nyilván neki joga van macskát tartani és a macska "szabad" állat, de az én egészséges környezethez való jogomra tojik mindenki...
2018. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!