Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mi történik?

Ilyen esetben mi történik?

Figyelt kérdés

Magávádas esetenél tehát valaki feljelentett engem "zaklatásért" viszont az illetőt akit én állitólag zaklattam, nem találkoztam, nem láttam személyesen, egyszóval nem tudom ki jelentett fel, illetve azt tudom ki jelentett fel, mert már kihalgattak stb.

Viszont az ügyszségen panasszal életm és ezért ügye akkor birósági tárgyalás lesz.


Birósági tárgyaláson, meg kell jelenni annak aki engem feljelentett? Szivesen a szemébe néznék, már csak azért is. Vagy neki nem kötelező megjelenni? Vagy ugy hoznak itéletet hogy a vádlott aki én vagyok, jelen esetben soha nem tudom meg hogy ki jelentett fel, és stb.

Több mindenkit megkérdztem erről, senki nem tudta rá a választ.

Azt hozzáteszem, meglehetett volna beszélni egy kávé mellett a facebookos problémákat, mint feljelentgetni egymást. Dehát nem tudom hogy kicsoda ő, csak annyit hogy kb 4 évig beszélgettem vele anonim módon facebookon, és eljutottam volna arra a szintre hogy jo lett volna látnom az illetőt hogy kivel beszélgetek, nem akart, na innen ez már nekem gyanus volt, probálgattam nyomozni utána hogy kicsoda , micsoda, kivel beszélgettem, ennyi ideig, többször kértem ki mások véleményét, , sajnos ő ezt zaklatásnak vette, aztán 4 év beszélgetés után spontán feljelentett, engem pedig behivtak kihallgatásra, .

Majd 90 nap múlva értesítést kaptam az ügyészségtől, aztán panasszal életm, mert sok minden nem volt igaz ami ott le volt írva, utána pedig ezáltal folytatják tovább az eljárást, és lehetséges hogy bírósági tárgyalás lesz, és a bírósági tárgyaláson ha nem jelenik meg a feljelentő , vagy kötelező e neki megjelenni? Kötelező e 4 év netes beszélgetés után , találkozni és stb?


2018. ápr. 1. 21:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8:

Birge! A magánvádló és a magánvádra üldözendő cselekmény nem ugyanaz.

2018. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A zaklatás elkövetőjének magatartása az általános tapasztalat szerint az idő előrehaladtával fenyegetőbb, durvább lesz, ami adott esetben személy elleni erőszakos bűncselekmények elkövetéséhez vezet. Ennek megelőzése érdekében a törvény a sértett büntetőjogi védelmét az elkövetési magatartás korábbi szakaszára is kiterjeszti a zaklatás önálló bűncselekményként történő szabályozásával.
2018. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"A magánvádló és a magánvádra üldözendő cselekmény nem ugyanaz."

Persze, hogy nem. Ugyanis a magánvádló egy személy, a cselekmény pedig egy történés.

A zaklatás lehet magánvádas bűncselekmény és közvádas is. Nyilván függ sok mindentől, hogy mi lesz a végén. De ha magánvádas ügy lesz belőle, akkor hidd már el nekem, hogy kötelező a feljelentő jelenléte, és ha peres ügy lesz belőle, akkor ő lesz a magánvádló!

2018. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Köztudott tény az, hogy vannak olyan bűncselekmények, melyek üldözésének megindulását a jogalkotó a sértett elhatározásától teszi függővé, vagyis attól, hogy él-e a feljelentés, magánindítvány megtételével az őt ért sérelem megtorlása végett. Tudjuk azt is, hogy a magánindítvány nem vonható vissza, tehát az esetleges megbocsátás, vagy megbánás esetén is a megindult eljárás nem szakítható meg, az már a sértett akaratától függetlenül folyik tovább.
2018. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"De ha magánvádas ügy lesz belőle, akkor hidd már el nekem"


LOL

A zaklatás magánindítványra üldözendő bcs, tehát hétköznapi szóhasználattal élve, mondjuk úgy, "magánvádas". Ráadásul minden esetben az! Tehát, kell a sértett feljelentése az eljáőrás megindulásához, de a sértett nem lesz magánvádló, a vádat ügyész fogja képviselni. A feljelentést nem lehet visszavonni sem.

Nagyon zokni vagy te a joghoz, hallod.

2018. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Csak hogy itt nem volt eroszakos zaklatas, hanem csupan annyi hogy az illetvel talalkozni akartam az nem egyenlo azzal hogy en eroszakos dolgokat akartam volna csinalni, mivel ismerem a tulajdonsagaimat, a masik, az aki feljelntett kert engem tobbszor hogy jajj beszelgessek vele telefonon vegyem fel, illetve irjak neki, tehat a helyzetet meg csak nem is en ideztem elo,nyilvanvaloan kihasznalt,mert kesobb talalt masik beszelgeto tarsat, csak ez nekem mar nem segitett abban hogy kitalaljam megis kicel beszelgettem,ezert elkezdtem nyomozni. Tobb facebookrol irtam neki 0'esellyel, hogy megis arulja mar el hogy kivel beezslgettem napi szinten tobb mint 2 evig, de aztan o ezt persze ertheto okokbol , zaklatasnak vette en viszont nem szandekosan zaklattam, es nem is tudtam sokaig hogy a facebookom folytatott dolgok is zaklatasok,nyilvanvaloan , ha megtudtuk volna beszelni hogy miert nem mutatja magat, akkor nem kerestem volna. De cdak azert sem. Es nem azert akartam mmegtudni a szemelyet mert hu de kivamcsi lennek ra, mivel van baratnom es koszonom jol vagyok vele, illetve ertelmes ember vagyok,egyetemre jarok, hanem kivamcsi lettem volna ra ,hogy kivel beszelgetek,de o ezt zaklatasnak vette, es nem tudtam mai napig,kideriteni, hogy ki az az illeto.aztan spontan maganinditvanyt csinalt ellenem, engem meg behivtak.

Em vagyok a hibas. Hogy minek alltam le vele anno beszelgetni,de o akart velem mert azt mondta nincs sok baratja, o keresett, o hivott, ennyi az egesznek a lenyege.

Tehat ezt nem ugy kell elkepzelni hogy huu de nagy zaklato,biztos eroszakos, sze..ualis. stb. Nem.. de ezt a ugyeszseg is maskepp fogja fel,

Zaklatas es ,aklatas kozott is van kulonbseg.

Es en ezt nem is zaklatasnak gondolom,hanem inkabb pusztan okkal torteno kivancsisag.

De a legrosszabb az egeszben amikor 2017ben hagyni akartam az egeszet a fenebe,akkor isneroseimnek,ismeroseinek, irogatott velem kapcsolatban olyan dolgokat ami nem igaz.

Es ami mar fel fer,egy becsuletsertesert,illetve ragalmazasert.

2018. ápr. 2. 16:51
 17/17 A kérdező kommentje:

Ez olyan hogy pl egy hetkoznapi ember elkezd beszelgetni tarskereson, huu. Vegre visszairt egy csaj, beszelgetni akar, de jo, vegre van valaki aki erdeklodik irantam. Elkezdenek beszelgetni, a srac, fel attol hogyha megkerdezi hogy van e keoed?',akkor a lany otthaggya. Ezert igy beszelgetnek sokaig, aztan mindketten belemelyednek ebbe a netes kapcsolatba, majd a fiu egyre kivancsibb es kivancsibb , izgatottan varja hogy a lany felfedje a titkat hogy megis hogy nez ki ?

Mert mindenki kulso alapjan dont fokent, mukodik e kemia stb. A lany kozli nem kuls kepet,mert utalja magat, a fiu lelkileg tamogatja hogy senki nem csunya es stb.

Lany tovabbra is makacs, es ehyszer csak idovel a mezes mazos viselkedese a lanynak atvalt haragossa, koszivuve, a fiu meg ertetlenul all e mogott, es kezd megilyedni hogy mivan hogyha egy ferfival,vagy idosebb novel beszelgetett?

Igy elkezd nyomozni a csaj utan, vegul a csaj, ezt a visszahuzodo neten elo fiut, aki artalmatlan feljelnti, talan ezzel a lany szerez maganak onbizalmat,a fiu meg ongyilkos lesz, es elotte tanult abbol hogy senkivel sem szabad ismerkedni plane lannyal nem foleg nem.azzal aki tulkedves is.

2018. ápr. 2. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!