Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mi történik?

Ilyen esetben mi történik?

Figyelt kérdés

Magávádas esetenél tehát valaki feljelentett engem "zaklatásért" viszont az illetőt akit én állitólag zaklattam, nem találkoztam, nem láttam személyesen, egyszóval nem tudom ki jelentett fel, illetve azt tudom ki jelentett fel, mert már kihalgattak stb.

Viszont az ügyszségen panasszal életm és ezért ügye akkor birósági tárgyalás lesz.


Birósági tárgyaláson, meg kell jelenni annak aki engem feljelentett? Szivesen a szemébe néznék, már csak azért is. Vagy neki nem kötelező megjelenni? Vagy ugy hoznak itéletet hogy a vádlott aki én vagyok, jelen esetben soha nem tudom meg hogy ki jelentett fel, és stb.

Több mindenkit megkérdztem erről, senki nem tudta rá a választ.

Azt hozzáteszem, meglehetett volna beszélni egy kávé mellett a facebookos problémákat, mint feljelentgetni egymást. Dehát nem tudom hogy kicsoda ő, csak annyit hogy kb 4 évig beszélgettem vele anonim módon facebookon, és eljutottam volna arra a szintre hogy jo lett volna látnom az illetőt hogy kivel beszélgetek, nem akart, na innen ez már nekem gyanus volt, probálgattam nyomozni utána hogy kicsoda , micsoda, kivel beszélgettem, ennyi ideig, többször kértem ki mások véleményét, , sajnos ő ezt zaklatásnak vette, aztán 4 év beszélgetés után spontán feljelentett, engem pedig behivtak kihallgatásra, .

Majd 90 nap múlva értesítést kaptam az ügyészségtől, aztán panasszal életm, mert sok minden nem volt igaz ami ott le volt írva, utána pedig ezáltal folytatják tovább az eljárást, és lehetséges hogy bírósági tárgyalás lesz, és a bírósági tárgyaláson ha nem jelenik meg a feljelentő , vagy kötelező e neki megjelenni? Kötelező e 4 év netes beszélgetés után , találkozni és stb?


2018. ápr. 1. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem kötelező megjelennie.

Te meg legalább megtanulod, hogy kell viselkedni. Tahó senki.

2018. ápr. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

En tanuljam meg hogy kell viselkedni?

Majd en is akkor feljelentem ragalmazasert, becsuletsertesert. Azt is buntetik.

2018. ápr. 2. 08:49
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha eljut addig, hogy bíróságra kerül az ügy, akkor ha az ügyész vádat emel, a vádiratot megkapod, abban benne lesz a tényállás, abból tudni fogod, hogy ki és mit sérelmez.

Ha vádlott leszel, köteles vagy megjelenni, ha nem teszed, akkor nagy bajba is kerülhetsz. És itt egy rendőri elővezetés lesz a legkisebb bajod. Ugyanis akár elfogatóparancs is lehet belőle, amiből meg akár lehet egy előzetes letartóztatás is. Szóval jobb megjelenni, ha egyszer idéznek.

Ha a sértettet idézi a bíróság, neki is kötelező megjelenni, különben őt is elővezethetik a rendőrök, illetve rendbírsággal sújthatják.

Szóval ha bíróságra kerül az ügy, akkor nyilván találkozni fogtok és akkor ott szembesíthetnek titeket egymással.

Persze a fentebb írottak csak akkor igazak, ha közvádas eljárás keretein belül folyik az eljárás.

A zaklatás ugyanis lehet magánvádra üldözendő bűncselekmény is. Ebben az esetben a feljelentőnek az eset megtörténtétől vagy annak tudomására jutásától számított 30 napon belül magánindítvánnyal kell élnie, tehát feljelentést kell tennie és kérnie az elkövető megbüntetését. Ha ezt elmulasztotta, nem lesz joghatályos magánindítvány és az eljárást meg kell szüntetni. Ha van joghatályos magánindítvány és bíróságra kerül az ügy, de magánvádas eljárásként folytatódik, akkor ha a feljelentő nem jelenik meg, akkor az eljárást meg kell szüntetni. Tehát ha ő nincs ott, nincs ügy sem. Először egy személyes meghallgatás van, ott bármilyen következmények nélkül ki lehet békülni, akkor is megszűnik az eljárás. Ha azonban nincs békülés, akkor peres ügyként folytatódik az eljárás, ebben az esetben a feljelentőnek szintén jelen kell lennie, illetőleg ebben az esetben mindent neki kell bizonyítania. Ha te nem jelensz meg, ugyanúgy küldhetik érted a rendőröket.

2018. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez maganvadas, akkor talalkozok azzal aki feljelentett?'de jo,mert ha lesz bekito eljaras,akkor tudni fogja hogy nem vagyok az mint amilyennek az utobbi idoben elkepzelt.
2018. ápr. 2. 10:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell megjelennie a feljelentőnek, ha különösen védett tanúként kezelik akkor csak a vallomását látod és az ellen kell védekezdned. De ez benne van az idézésben.


A békítéstől sokat ne remélj, mivel magánvád, a 10 ezer Ft-ot már befizette... annyiból áll a békítés, hogy megkérdezik, fenn tartja e a feljelentést, azt meg nyilván fenn tartja. Utána megkapja az ügyezség az ügyet, vádat emel, megkapod a vádiratot és bizonyítvány indítvánnyal élhetsz. Nem lesz egyszerű...


És másik... ember, Te 4 évig beszélgettél vkivel akiről azt se tudod ki az? Én ha látom vkiről, hogy nem gondolja komolyan az ismerkedést, egyből ejtem, már 2 nap után kb. Nincs értelme az ilyenekre pazarolni az energiád meg bajba kerülni.

2018. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Nem feltétlen kell megjelennie a feljelentőnek, ha különösen védett tanúként kezelik akkor csak a vallomását látod és az ellen kell védekezdned."

Azért egy magánvádas "himi-humi" ügynél nem túl valószínű, hogy bárkit is védett tanúvá nyilvánítsanak. Arról nem beszélve, ha már veszélyben lenne az élete, vagy a testi épsége, akkor már rég nem magánvádas eljárásról beszélnénk. Illetve a magánvádas eljárás alapfeltétele, hogy az eljáráson a feljelentő, későbbiek során akár magánvádló az eljárás során jelen legyen. Hisz ő az, aki a vádat képviseli, neki kell mindent bizonyítania. Ez elég nehéz, ha nincs jelen, nem?

2018. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Illetve a magánvádas eljárás alapfeltétele, hogy az eljáráson a feljelentő, későbbiek során akár magánvádló az eljárás során jelen legyen. Hisz ő az, aki a vádat képviseli, neki kell mindent bizonyítania. Ez elég nehéz, ha nincs jelen, nem?"


Ezt a hülyeséget honnan vetted?

A magánvádas ügy annyit jelent, hogy az erljárás smegindításának alapfeltétele a sértett feljelentése. Más esetekben (ezeket hívják közvádasnak) a feljelentés nem előfeltétel, mert mindenképpen eljárás indul.


Magánvádas ügy a nemi erőszak, a könnyű testi sértés. Ezen esetekben a hatóság nem jár el hivatalból, csak ha a sértett feljelentéssel él.

De ez nem jelenti azt, hogy a sértettnek meg kellene jelennie, azt meg pláne nem, hogy ő lenne a vádló.

Ha ennyire buta vagy a joghoz, ne intézz válaszokat ebben a témakörben.

2018. ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a feljelentő a békítés eredményeként a feljelentését visszavonta a bíróság az eljárást megszünteti, de abban az esetben is, ha a feljelentő a személyes meghallgatáson szabályszerű megidézése ellenére nem jelent meg és azt előzetesen, alapos okkal haladéktalanul nem mentette ki, vagy azért nem volt megidézhető, mert lakcímének megváltozását nem jelentette be."


"A tárgyaláson – mivel a vád képviselete a magánvádló feladata – a magánvádló jelenléte kötelező"


"Ha viszont a magánvádló a tárgyaláson nem jelenik meg és távolmaradását kellően nem menti ki és a tárgyaláson igazolt képviselete sincs, avagy lakcímváltozásának bejelentését elmulasztotta, amelynek következtében a magánvádló nem volt idézhető, a bíróság a büntetőeljárást megszünteti, mivel ezen okokat a vád elejtésének kell tekinteni."


Inkább te ne jogászkodjál, jó?!

2018. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A zaklatás bj-i fenyegetettségének bevezetésével a jogalkotó az ettől céljában és megvalósulásában eltérő, lényegében súlyosabb jogsértéseket, a rendszeres/tartós háborgatást rendeli büntetni. Általános tapasztalat, hogy a zaklató magatartása az idő múlásával általában egyre fenyegetőbb, durvább lesz, ami súlyos pszichés zavarokat okozhat, de adott esetben akár tulajdon vagy személy elleni erőszakos bcs-ek elkövetéséhez is vezethet. Mindezen káros hatásokat megelőzendő, a törvény a büntetőjogi védelmet egy korábbi időpontra előrehozza, és, a testi épség, egészség, vagyon elleni, stb. bcs-ek mellett, azokat kisegítve, szubszidiárius jelleggel megteremti a zaklató magatartásokkal szembeni fellépés lehetőségét.


Habár mind a Szabstv, mind a Btk. több rendelkezése is az egyén magánéletébe, privát szférájába való beavatkozást szankcionálja (pl. magánlaksértés), az elkövetés gyakoriságára és jellegére tekintettel azonban indokolt egy általános, a hasonló jellegű magatartásoktól (rendzavarás, garázdaság) független, azoknál átfogóbb, sui generis tényállás meghozatala.


A bcs. a személyes jellegre tekintettel – a rágalmazáshoz és becsületsértéshez hasonlóan – magánindítványra üldözendő, azaz büntetőeljárás csak a jogosult feljelentése alapján indulhat.

2018. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És akkor ennek, amit ide belinkeltél, mi köze ahhoz, amit leírtam?
2018. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!