Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Építhetek új kerítést?

Építhetek új kerítést?

Figyelt kérdés

A szomszédom épített egy kerítést 15-20 éve, de nem tartom megfelelőnek.Öreg, régi. Állatokat tart a kerítés túl oldalán, ezért jobban szeretnék, nem átlátszó kerítést. A kertem esztétikáján sokat emelne, ha a szomszédban nem tákolt ólak, hanem szép egybe kerítés lenne.

Feltételezem, hogy a telekhatárra az ő oldalára építette a kerítést. Én építhetek új jó minőségű, nem átlátszó kerítést az én oldalamra? Milyen távolságra az övétől?



2018. márc. 29. 20:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#8 Kösz, hogy burkoltam leköcsögöztél...

Tényszerűen az én telkem kb 600 m2, a szomszédé kb 2600-3000. A kerítésem mellé végig építette ólakkal, a kerítés a kifutó az állatoknak. Sajnálatos módon itt érzi jól magát a szomszéd az állatai között, és nem a másik 2500 m2 en. Amikor a nap végén megjelenünk a kertben a családunkkal, barátokkal szinte azonnal megjelenik. Kommentálja a dolgokat, kéretlen tanácsokat ad a gyerekneveléssel, megosztja politikai nézeteit. A kertem mérete és elosztása miatt nincs lehetőség, hogy elvonuljunk messzebb. Évek alatt ebből a felállásból lett elegünk. Szívesen látjuk a szomszédokat (is) vendégségbe, de a bejárat felől érkezve, és nem az ő igénye szerint a kerítésnek támaszkodva... Ezen okok miatt úgy döntöttünk, hogy a legkulturáltabb módon szeparálódunk.

Persze ha van ötleted, hogy egy 78 éves enyhén demens fél alkessznél hogy éred el, hogy a totál üres életében ne mi legyünk a nap fénypontja, akkor várom az ötleteket tisztelettel.

2018. márc. 31. 15:27
 12/13 anonim ***** válasza:

A helyi rendelet meg egyebek miatt továbbra is azt mondom, hogy érdemes lenne megkérdezni a birtokvédelmi osztályt.

Második körre meg azt mondanám, hogy négy számomra ideális kerítésmintáról készítenék fényképet, és megmondanám neki, hogy ezek közül válasszon, milyet szeretne, bökjön rá egyre, és aztán hadd szóljon. Ha átlát a szitán, akkor sincs gáz, saját oldaladon építhetsz kerítés, meghagyhatod az övét is és közvetlenül mellé szinte. pár centit még kap is.

2018. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 szenes43 ***** válasza:

Mikor szembenállsz a saját telkeddel: az útcafront,a telek jobb kézre eső oldala és hátúl a jobbkézre eső fél kerítés a te dolgod elkeríteni és karbantartani.

Az épület azért nem kerűlhet a telekhatárra hogy bármikor oda tudj állványozni karbantartás céljából.

2018. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!