Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben az elvált apától...

Amennyiben az elvált apától az exnej messze költözik a gyerekekkel, akkor az exnejnek segítenie kell a láthatásban?

Figyelt kérdés
Megbeszéltek X összeg gyerektartást váláskor, ami a felső határ volt a párom bejelentett bérének a fele,azóta a nőnek új kapcsolata van,tehát nem egyedül neveli a gyerekeit,közös gyerekük is van,a nő vitte a házat is. Mi albérletben lakunk,és már nekünk is van 1 gyerekünk. Ezeket összevetve,nem lennénk már kötelesek annyit fizetni, mivel drága az utazási költség is Pestről oda le,illetve már az én gyerekemért is felelős az apuka. Jól gondolom?
2018. márc. 23. 16:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

OFF


#8 Az egyedülálló szülő nem csak a tartásdíjból fedezi a gyereke szükségleteit, hanem a családi pótlékból és az adókedvezményből is. Ráadásul egyedülálló szülőként egyéb kedvezményekben, mentességekben is részesülhet. Így azért árnyaltabb a kép.

2018. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem. Nem nőket szidó kérdés! De nem tartom fairnek,h apuka halálra dolgozza magát,anyuka meg csak facebookozik egész nap mer "ő főállású anya"... pótlékokból meg ilyenekből él. Szereti a gyerekeit,de nem egy gondos anya. Amíg én mosom a gyerek haját 2 hetente meg mert erre is képtelen és ide már úgy jön h össze van állva... meg retkes pulóverbe jön rendszeresen. Felénk meg jönnek a kérések folyamatosan..ezt akarom..azt akarom.. anyámnak nincs pénze. És igen,az lenne a legjobb,h ha elhoznánk őket,de a gyámügyest anno felhívta a párom,és azt mondta,amíg vér nem folyik nincs mit tenni. Egyébként engem anyám egyedül nevelt fel,havi 5000ret fizetett rám apám (most 26 vagyok)...egy pár zoknit se kaptam tőle,szülinapomat se tudta mikor van...szal tudom milyen nehéz egy anyának.
2018. márc. 23. 18:34
 13/20 anonim ***** válasza:
10%
Jaa, hogy úgy gondolod: annak a pénznek a te zsebedben lenne a helye. értem.
2018. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy meg ha annyira akarná a "párod " a gyereket- de nyilván se neked, se neki nem kell- akkor elég lenne bebizonyítani hogy anyuka elhanyagolja a gyereket, és nevelhetnéd te a pasiddal. Persze akkor nem csak a gyerektartás menne rá..
2018. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát egyébként én örülnék neki ha velem laknának,mert szeretem őket.
2018. márc. 23. 18:42
 16/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha amúgy is olyan sokat költötök a gyerekekre, tényleg meg kellene fontolni, hogy az apa magához vegye őket. Nem a gyámügyest kell kérdezni, hanem egy jó ügyvédet. Nem kell vérnek folynia. Elég bizonyítani, hogy az apa jobban el tudja őket látni, mint az anya. Ha utóbbi nem dolgozik, és nincs saját lakása (még bérelt sem), az máris elég erős érv. És azt írtad, a gyerekeknek jó a kapcsolatuk az apjukkal. Ez is fontos. Ha hárm gyereket neveltek, nagyon sok adókedvezményt kaptok, plusz 50 ezer körül van a családi pótlék. 7 nap pótszabadság. És nem utolsósorban jobb körülmények között élhetnek a gyerekek. Én gondolkoznék rajta a helyetekben.

2018. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Hét igen, végül is a gyerek csak annyit jelent hogy hol kerül kevesebbe.
2018. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
26%

"NEM fedezi a gyerek szükségleteinek a felét"


Nem is a felét kell fedeznie, hiszen a nevelő szülő időt, energiát fektet a gyerek nevelésébe, természetben foglalkozik vele, míg a másik félnek semmi dolga nincs, csak látogatni. Nm ő mos, főz rá, nem ő marad otthon, mikor beteg. Ezek mind forintosítható dolgok.

2018. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
A nőé lett a ház a válás után,mert s tulajdonjog az övé volt,emberem csak a hitelt fizette rá...(balek..tudom😕) ..mi albérletben élünk,gyerekekkel azt se könnyű ugye találni,nekünk is épp váltani kéne sajnos. Viszont Pest közelében élünk,itt majd a tanulási lehetőségeik is jobbak lennének. Sajnos apuka inkább fejet hajt,hogy ne kelljen nézeteltérésbe kerülni és nem hiszem,hogy ügyvédhez fordul. Az hogy mennyit kapunk utánuk az engem nem érdekel konkrétan,de rendesek vagytok,hogy írjátok. Köszi szépen a -rendes! hangvételű potitív/negatív kommenteket... a 4 napos szünetben felhozom a témát megint.
2018. márc. 23. 18:57
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem nőket mocskolókérdés, bár lehetne az is. Igen is van nagyon sok olyan akinek jól jön egy válás, gondolj bele ha apuka 250-400 ezer nettót kap, felét levonják, plusz csp. és adókedvezmény. Nem rossz buli, csak a gyerekkel bacik ki. Az meg nem érdekli, inkább a műkörmös. Én is megkaptam annak idején-ha nem tetszik valami, majd elválunk, húzhatsz a lakásból és fizetheted a gyerektartást. &sak én nem adtam a bőröm, se a gyerekeket. Úgy hogy ő neki kellett húznia, de érdekes módon ezek után teljesen megváltozott a véleménye a tartásdíj fizetésről.
2018. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!