Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetséges, hogy ilyen...

Hogyan lehetséges, hogy ilyen dolog megtörténjen? (bőv)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és van egy haverom, egy lány. A szülei elváltak, a bíróságon az annya mondta, hogy mennyire szereti blabla (közben meg ki nem állhatja). Én nem tudom ennek mi az oka, gondolom az, hogy valami pénzt kap érte, ha eléri azt,hogy 2 hetente át jöjjön hozzá a lánya. Szóval most a lány, az apjával él, de két hetente kötelező átmennie az annyához aki folyton ordibál vele, meg oltogatja stb, a lány ezt felvette, többször mutogatta a bíronak(mert ugye többször kellett járniuk) és annyit mondott, hogy nem érdekli, őt ez. Nem emeltem ki minden részletet, de az annya folyton gyötri, és kínozza őt lelkileg, és ezt csak így telibe szarja egy bíró? Tudom, más ocsmányságok is történnek Magyarországon... Meg lehet, én látok valamit rosszúl 16 éves fejjel. És elnézést a hibákért.
2010. jún. 10. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok tudatlan, de én ilyenről még nem hallottam, hogy az elvált szülők gyerekét kötelezik a egyik vagy másik fél rendszeres látogatására. Maximum a szülő kaphat jogot arra, hogy ha nem nála helyezik el a gyereket, akkor bizonyos időközönként láthassa. Ha mégis van ilyen, akkor meg sikerült kifogniuk egy olyan bírót, aki pusztán a jogszabályokra hagyatkozva ítélkezik. Nem szerencsés, de előfordul.
2010. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a gyereket kötelezik a látogatásra. Legfeljebb a láthatást szabályozzák. Ha nem akar menni, ne menjen. Ha az anyja látni akarja, akkor majd meglátogatja őt. Nem hiszem, hogy egy 16 éves lányt kötelezhetnek arra, hogy ő látogassa az anyját, ha nem akarja.
2010. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akar menni nem kötelező, de akkor bizonyítani kell,hogy nem az apa korlátozza a láthatást, mert így csúnya perek lehetnek még. Önszántából nem akar menni, ezt valahogy tudatni kell.
2010. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Válaszolóknak: igen, van olyan hogy mennie kell, mert az anyának "joga van hozzá". Nekem is van olyan ismerősöm aki sírva megy az anyjához.


18 éves koráig így is lesz, mert jelenleg nem tehet jognyilatkozatot(mivel cselekvőképtelen), az pedig összeférhetetlen hogy a törvényes képviselő(az apja) tegyen helyette.

2010. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nevelt lányom nem jár az apjához, mert nem kötelező.Már 14 évesen nyilatkozhat arról, melyik szülővel szeretne élni. Megszűnt már az is, hogy a különélő szülő perelhet a gyerektartás visszatartásáért, mert nem tarják be a kéthetes láthatásokat. Menjen a különélő szülő látogatóba. Az már más tészta, ha a látnikívánt csemete "véletlen" nincs otthon az adott időpontban, mert hirtelen dolga akadt...
2010. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen kötelező sajnos neki:/
2010. jún. 11. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!